← Strona główna Grupy PFR

Wykorzystaj Design Thinking do realizacji celów biznesowych! Warsztaty PFR

PFR S.A.
Warsztaty Design Thinking, grafika promocyjna do aktualności.

Kreatywność i innowacyjność są ważnymi czynnikami, które determinują rozwój firmy i jej powodzenie w biznesie. Często wdrożenie tych elementów do codziennej pracy zespołów projektowych w sposób usystematyzowany jest dla przedsiębiorstw dużym wyzwaniem, a niekiedy brakuje także wiedzy, jak najlepiej wykorzystać popularną metodykę. Sprawdzonym rozwiązaniem, wspierającym te procesy, jest design thinking - metodyka projektowa, która pozwala firmom tworzyć i wdrażać nowe rozwiązania pozwalające na szybszy rozwój firmy i budowanie jej przewagi konkurencyjnej.

Jak wdrożyć design thinking w firmie?

Doskonałym wstępem do warsztatów jest bezpłatny kurs online „Projektanci Design Thinking”, który w ujęciu teoretycznym przybliża metodykę i procesy kreatywne w zespołach. Kurs jest dostępny na dedykowanej platformie.

Warsztaty „Projektanci Design Thinking. Kreatywny sprint w Twojej organizacji” są uzupełnieniem kursu i polegają na praktycznym przejściu całego procesu wspólnie z trenerem i pracy zespołu nad rzeczywistym wyzwaniu z jakim mierzy się firma. Warsztaty zostały przygotowane z myślą o przedsiębiorstwach, które chciałyby zwiększyć poziom swojej innowacyjności, rozwijać nowe modele biznesowe, produkty i usługi lub poszukiwać efektywnych rozwiązań na pojawiające się wyzwania.

Dzięki udziałowi w warsztacie uczestnicy:

  • opracują pierwszy prototyp nowego rozwiązania (np. produktu, usługi, procesu);
  • zdobędą kompetencje jak stosować metodykę DT w innych projektach firmowych;
  • pozyskają materiały i narzędzia do tworzenia persony, analizy wyzwań, generowania pomysłów, analizy konkurencji, tworzenia nowych rozwiązań, tworzenia prototypów oraz narzędzi testowania rozwiązań;
  • pobudzą kreatywność w organizacji oraz kulturę innowacyjności.

Warsztat ma charakter komercyjny i biorą w nim udział pracownicy jednej firmy, którzy wspólnie z certyfikowanym trenerem opracują rozwiązanie konkretnego wyzwania przedsiębiorstwa w oparciu o metodykę design thinking. Wypracowane rozwiązanie będzie mogło zostać skonsultowane z osobami decyzyjnymi w firmie lub przygotowane do wdrożenia.

Co daje design thinking? Pozwoli zrealizować cele biznesowe firmy i zyskać jej przewagę konkurencyjną, a także zwiększyć przychody dzięki skutecznym i efektywnym działaniom zorientowanych na odbiorcę/klienta.

10 maja w godz. 10.00-11:30 odbędzie się spotkanie wprowadzające przed warsztatem w formule on-line, podczas którego zostanie omówiona metodyka design thinking oraz etapy procesu. Eksperci z Polskiego Funduszu Rozwoju również udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące programu warsztatowego. Na spotkanie trwają zapisy przez link.

Więcej informacji oraz zapisy na warsztaty znajdują się na dedykowanej stronie.

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu: [email protected].

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Jak wyliczyć ślad węglowy w organizacji? Warsztaty raportowania ESG dla firm
PFR podsumował program Tarcz Finansowych PFR
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO