← Strona główna Grupy PFR

Jak wyliczyć ślad węglowy w organizacji? Warsztaty raportowania ESG dla firm

PFR S.A.
Warsztat ESG, grafika do aktualności.

Zrównoważony rozwój dla coraz większej liczby firm staje się priorytetem. Zwiększająca się świadomość społeczna powoduje, że klienci chętniej wybierają marki, którym zależy na pozytywnym wpływie społecznym i środowiskowym, a dla inwestorów firma raportująca ESG zyskuje na wiarygodności. W odpowiedzi na nowe trendy i potrzeby rynku wyszliśmy do biznesu z ofertą kursu online i praktycznych warsztatów wspierających przedsiębiorstwa w raportowaniu ESG.

Obowiązkowe raportowanie ESG dla dużych firm staje się faktem. Oznacza to, że także średnie i małe przedsiębiorstwa, które chcą pozyskiwać nowych kontrahentów i inwestorów powinny pójść śladem dużego biznesu. Będzie się to wiązało z nowymi wyzwaniami w obszarze procesów, powołania odpowiedzialnych osób czy też wprowadzenia dodatkowych aktywności. Podjęcie działań bez zbędnej zwłoki pozwoli przedsiębiorstwom przygotować się do raportowania oraz zastanowić się m.in. na jakiej podstawie wyliczyć ślad węglowy firmy, który jest integralną częścią raportu ESG, a także ważną informacją dla klientów.

Warsztaty „Obliczanie Śladu Węglowego w organizacji” zostały przygotowane, aby pomóc organizacjom w obliczaniu śladu węglowego, będącego ważną częścią raportu ESG, a także znalezieniu sposobu na jego zminimalizowanie. Program warsztatów powstał na bazie wiedzy ekspertów zajmujących się ESG z Krajowej Agencji Poszanowania Energią, którzy również poprowadzą serię warsztatów.

Dzięki udziałowi w warsztacie organizacje:

  • zdobędą kompetencje jak stosować metodykę obliczania śladu węglowego;
  • zbadają ślad węglowy swojej organizacji;
  • pozyskają materiały i narzędzia do: zbierania danych, obliczania śladu węglowego, raportowania;
  • poznają rozwiązania redukcyjne w organizacji oraz wpłyniecie na zrównoważony rozwój Waszej firmy.

Praktyczny program warsztatów pozwoli poznać ślad węglowy firmy, dowiedzieć się jak go poprawnie raportować oraz skorzystać z dodatkowego doradztwa ekspertów.

10 maja w godz. 13.00-14:00 odbędzie się spotkanie wprowadzające przed warsztatem w formule on-line, podczas którego eksperci z Krajowej Agencji Poszanowania Energii wyjaśnią co to jest ESG, jakie firmy dotknie raportowanie, czym jest ślad węglowy i jak go mierzyć. Udzielone również zostaną odpowiedzi na pytania dotyczące programu warsztatowego. Na spotkanie trwają zapisy przez link.

Więcej informacji oraz zapisy na warsztaty znajdują się na dedykowanej stronie.

PFR również przygotował kurs on-line „Raportowanie ESG w praktyce”, który w ujęciu teoretycznym przekazuje podstawową wiedzę w zakresie ESG, przybliża standardy raportowania oraz wskazuje dobre praktyki polskich firm w tym obszarze. Program będzie dostępny na platformie kursowej. Natomiast warsztaty są uzupełnieniem kursu i w jeszcze bardziej praktycznym wymiarze przedstawiają tematykę ESG.

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu: bdi@pfr.pl

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Raportowanie ESG w praktyce – PFR uruchamia nowy kurs online
Wykorzystaj Design Thinking do realizacji celów biznesowych! Warsztaty PFR
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO