← Strona główna Grupy PFR

Raportowanie ESG w praktyce – PFR uruchamia nowy kurs online

PFR S.A.
Kurs ESG grafika ogólna.

Nowy kurs online „Raportowanie ESG w praktyce” jest już dostępny na platformie www.kursy.pfr.pl. Przybliża on obecne standardy raportowania ESG oraz wskazuje dobre praktyki firm, które już wdrożyły raportowanie niefinansowe. Program powstał na bazie doświadczeń oraz wiedzy merytorycznej ekspertów, zajmujących się tematyką ESG.

Obowiązek raportowania ESG z czasem dotknie każdą polską firmę. Na ten moment proces ten może wydawać się odległy, nowe wymogi będą wymagały od firm m. in.: ustalenia nowych procesów czy rozpoczęcia zbierania danych. Podjęcie działań odpowiednio wcześniej, pozwoli przedsiębiorstwom, przygotować się do nowego obowiązku. Im wcześniej firma zacznie podejmować kroki ku zrównoważonemu rozwojowi i traktować go jako stały element działań biznesowych, tym szybciej ma szansę przekuć to w przewagę konkurencyjną.

Kurs „Raportowanie ESG w praktyce” powstał we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych, Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz pionierami raportowania niefinansowego wyróżnianymi licznymi narodami tj. Allegro, CIECH czy BNP Paribas. Kurs jest skierowany do przedstawicieli firm, które staną przed obowiązkiem sporządzenia raportu ESG, ale także do zainteresowanych tą tematyką. Na uczestników czekają praktyczne informacje i przykłady m.in:

  • Jak przygotować się do pomiaru i obliczania śladu węglowego wytwarzanego w organizacji?
  • Czym się kierować przy wyborze zaufanego przewodnika w raportowaniu ESG?
  • Jakie są narzędzia i rozwiązania cyfrowe wspierające proces raportowania ESG?
  • Jakie są najlepsze praktyki firm w tym obszarze?

Aby skorzystać z kursu on-line wystarczy zarejestrować się na platformie kursowej. Na uczestników czekają 3 moduły tematyczne, które kończy test sprawdzający zdobytą wiedzę. Jego prawidłowe rozwiązanie pozwala na uzyskanie certyfikatu PFR.

Kurs online jest doskonałym wstępem do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy.

Zespół PFR i Krajowa Agencja Poszanowania Energii przygotowali program komercyjnych warsztatów dedykowanych firmom, które cenią sobie indywidualne wsparcie eksperta. Dlatego warsztaty „Obliczanie Śladu Węglowego organizacji” mają za zadanie wesprzeć firmy w obliczaniu śladu węglowego, będącego istotną częścią raportu ESG. Program warsztatów powstał na bazie wiedzy ekspertów zajmujących się ESG, którzy poprowadzą warsztaty w oparciu o konkretne dane o dane zużycia energii w przedsiębiorstwie. Każdy warsztat dedykowany jest pracownikom jednej firmy i może w nim wziąć udział do 5 osób.

Zgłoszenia na wybrane terminy można wysyłać poprzez formularz.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Jak wykorzystać Design Thinking w rozwoju kultury organizacyjnej? - e-book „Pobudź innowacyjność w organizacji!”
Jak wyliczyć ślad węglowy w organizacji? Warsztaty raportowania ESG dla firm
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO