← Strona główna Grupy PFR
Tarcza Finansowa PFR dla Dużych Firm

35,9 mln zł w ramach Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm trafi do Grupy MTP

PFR S.A.
35,9 mln zł w ramach Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm trafi do Grupy MTP

Grupa Międzynarodowe Targi Poznańskie, która wkrótce będzie obchodzić 100 rocznicę istnienia, to największy organizator targów w Polsce, którego nie ominęły trudności związane z pandemią Covid-19. Spółka skorzystała z możliwości otrzymania preferencyjnej pożyczki w ramach Tarczy Finansowej PFR dla dużych przedsiębiorstw. Dzięki sprawnym działaniom i dobrej współpracy firma otrzymała 35,9 mln zł na utrzymanie miejsc pracy.


Umowa o przyznaniu wsparcia przez Polski Fundusz Rozwoju dla Grupy MTP, została podpisana na początku grudnia. Dzięki tej pomocy, spółka utrzyma wszystkie miejsca pracy oraz umożliwione zostaną projekty rozwojowe, dzięki czemu wpływ pandemii na działalność Międzynarodowych Targów Poznańskich zostanie zminimalizowany.

Pożyczka, jaką otrzyma Grupa MTP, wyniesie 35,9 mln zł i może zostać umorzona nawet w 75 proc. O wysokości umorzenia zadecyduje w przyszłym roku Polski Fundusz Rozwoju, po analizie sprawozdania finansowego spółki. To bardzo pozytywna informacja, że do tej pory Grupa MTP nie zwolniła ani jednego pracownika i deklaruje utrzymanie miejsc pracy, bo taki jest główny cel Tarczy Finansowej PFR. Cieszę się również, że wsparcie umożliwi realizację projektów rozwojowych spółki.
- mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Proces wnioskowania o skorzystanie z Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm wymaga m.in..: dostarczenia niezbędnych dokumentów do przeprowadzenia analiz. Dzięki dobrej współpracy cały proces udało się przeprowadzić bardzo sprawnie i jeszcze w tym roku do spółki trafi wsparcie.

Cieszę się, że na koniec roku, który jest najtrudniejszym w blisko stuletniej historii targów poznańskich, możemy przekazać dobrą wiadomość naszym pracownikom, partnerom i zwiedzającym. Otrzymane wsparcie od Polskiego Funduszu Rozwoju pozwoli nam z większym optymizmem patrzeć na rok 2021 i planować przyszłoroczny budżet. Co najważniejsze, dzięki tej pomocy wszystkie 445 miejsc pracy zostanie utrzymane.

- mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Zgodnie z deklaracjami Grupy MTP uzyskane środki pozwolą nie tylko na utrzymanie bieżącej działalności, ale pozwolą także kontynuować zaplanowane inwestycje w tym te związane z budową infrastruktury cyfrowej, która pozwoli na organizowanie wirtualnych tarów. Poczynione inwestycje pozwolą utrzymać spółce pozycję lidera w regionie Europy środkowo-wschodniej i szybciej wejść na ścieżkę wzrostu po ustabilizowaniu sytuacji gospodarczej.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Tarcza Finansowa PFR 2.0 dostępna w 18 bankach komercyjnych oraz w większości banków spółdzielczych
6 innowacyjnych rozwiązań do walki z pandemią powstanie dzięki wsparciu PFR
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO