← Strona główna Grupy PFR

Tarcza finansowa PFR dla mikro, małych i średnich firm

Finansowanie dla mikrofirm i MŚP opiera się na nieoprocentowanych subwencjach finansowych, dostępnych w bankach komercyjnych i spółdzielczych, które przystąpiły do programu.

Po spełnieniu określonych kryteriów (w tym: utrzymanie działalności i utrzymanie zatrudnienia), po 12 miesiącach do 75 proc. wartości subwencji może zostać umorzone. Według szacunków PFR, dzięki temu w gospodarce pozostanie ok. 60 mld zł.

Ważna informacja na temat programu:

31 lipca 2020 roku upłynął termin przyjmowania nowych wniosków o subwencje w ramach programu Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich firm.

W związku z tym informujemy, że:

  • do 31 lipca 2020 roku banki uczestniczące w programie przyjmują wnioski o subwencje,
  • do 14 sierpnia 2020 roku przyjmowane będą zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku,
  • do 30 września 2020 roku przyjmowane będą odwołania do wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku,
  • do 16 października 2020 roku przyjmowane będą zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla odwołań złożonych do 30 września 2020 roku.

Jednocześnie informujemy, że Polski Fundusz Rozwoju odpowie na wszystkie reklamacje, bez względu na termin zakończenia Programu, czy proces przyjmowania odwołań/reklamacji.

 

Dokumenty do pobrania:

Wzór pełnomocnictwa, o którym mowa w § 11 ust. 11 lit. a regulaminu ubiegania się o udział w programie rządowym "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm"

Wzór oświadczenia, o którym mowa w § 11 ust. 11 lit. b regulaminu ubiegania się o udział w programie rządowym "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm"

 

Ważne komunikaty dotyczące programu

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą
Program Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Najważniejsze informacje
Najważniejsze informacje
Sprawdź szczegóły
Pytania i odpowiedzi
Pytania i odpowiedzi
Zobacz więcej
 Wniosek o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm, zatrudniających od 1 do 249 pracowników można złożyć wyłącznie drogą online w następujących bankach:
 

Kliknij, aby przejść na stronę banku:

Smiley face

Przewodnik dla mikro, małych i średnich firm

Więcej o Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm znajdziesz w naszym przewodniku. Zastrzegamy, że niektóre zapisy w przewodniku mogą ulec zmianie.

Pobierz przewodnik

Warunki RODO

Warunki RODO