← Strona główna Grupy PFR

Urządzenia medyczne – szansa polskiej branży na międzynarodowy sukces

PFR S.A.
Urządzenia medyczne – szansa polskiej branży na międzynarodowy sukces

Ruszył akcelerator branży urządzeń medycznych - nowy projekt w ramach programu wsparcia dla polskich przedsiębiorców, organizowany przy współpracy Polskiego Funduszu Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz spółek z Grupy PFR, który ma pomóc polskim producentom sprzętu medycznego w skutecznej ekspansji na rynki zagraniczne. Zgłoszenia do 3 czerwca 2019 roku.

Akceleratory branżowe to inicjatywy, które służą zdynamizowaniu eksportu obszarów, w których polskie przedsiębiorstwa mają szansę zasłynąć na międzynarodowych rynkach. Po sukcesie Akceleratora Branży Meblarskiej i Modowej przyszedł czas na uruchomienie kolejnego programu wsparcia – tym razem dedykowanego polskim małym, średnim i dużym przedsiębiorcom produkującym urządzenia medyczne, którzy już eksportują lub planują ekspansję na rynki zagraniczne. 

W świetle analiz PAIH szacunkowa wartość rynku producentów wyrobów medycznych w Polsce wynosi ok 2,9 mld USD. Rynek wyrobów medycznych odnotowuje obecnie stabilny wzrost. Wzrost sprzedaży odnotowywany jest we wszystkich segmentach rynku. Co ważne, są na nim reprezentowani praktycznie wszyscy liczący się dostawcy sprzętu medycznego obecni w Europie. Akcelerator może dać szansę polskim producentom na jeszcze lepsze wyniki.  

Program Akceleratora obejmuje trzy etapy działań: 

1. Strefa Rozwiązań (17 – 18.06.2019 r.) – dwudniowe spotkanie warsztatowe, które pokaże dostępne narzędzia dla rozwoju eksportu oferowane przez Grupę PFR oraz podmioty współpracujące z Akceleratorem.

2. Strefa Dialogu (19.06 – 31.07.2019 r.) – nastawiona na kreowanie nowych rozwiązań dla eksportu. To dialog firm z administracją publiczną i ekspertami, aby wspólnie znaleźć rozwiązania dynamicznego rozwoju całego sektora. 

3. Strefa B2B (19.06. – 31.07.2019 r.) – spotkanie B2B z instytucjami z Grupy PFR, mające na celu indywidualny dobór narzędzi wsparcia eksportu do potrzeb firmy. 

Zgłoszenia można przesyłać do 03.06.2019 r. poprzez stronę.

PFR S.A.
Poprzedni Poprzedni
Dział Analiz PFR prezentuje raport o Białorusi
Polska potrzebuje pionierskiego myślenia – PFR poszukuje 50 talentów technologicznych
Następny Następny

Zainteresują Cię również

Polski Fundusz Rozwoju pozyskał w sumie 2,5 mld PLN z emisji obligacji

PFR S.A.

14 grudnia 2020

Polski Fundusz Rozwoju wyemitował obligacje za 500 mln zł dla EBI

PFR S.A.

14 grudnia 2020

6 innowacyjnych rozwiązań do walki z pandemią powstanie dzięki wsparciu PFR

Warunki RODO

Warunki RODO