← Strona główna Grupy PFR

Polska potrzebuje pionierskiego myślenia – PFR poszukuje 50 talentów technologicznych

PFR S.A.
Polska potrzebuje pionierskiego myślenia – PFR poszukuje 50 talentów technologicznych

Od 4 do 25 czerwca trwa nabór do drugiej edycji Szkoły Pionierów PFR – międzynarodowego programu edukacyjnego dla młodych przedsiębiorców technologicznych z całej Polski. Uczestnicy przez 4 tygodnie będą uczyć się kluczowych kompetencji przyszłości i pod okiem ekspertów w Warszawie i Berlinie rozwijać własne innowacyjne projekty. Program tworzy Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z Allegro.  

Celem drugiej edycji Szkoły Pionierów PFR jest wsparcie młodych osób w tworzeniu innowacyjnych projektów, które w dalszej perspektywie mogą zostać skomercjalizowane i wejść na rynek polski i globalny. Plan warsztatów podzielony jest na 3 tygodnie zajęć w Warszawie i tydzień szkolenia zagranicznego. Cały program został oparty o nauczanie kluczowych kompetencji zdefiniowanych podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Zaliczają się do nich: kompleksowe rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie, kreatywność, zarządzanie ludźmi, współpraca z innymi. Warsztaty poprowadzą praktycy biznesu i eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami zawodowymi.  

Szkoła Pionierów PFR jest częścią strategii rozwoju polskiego ekosystemu innowacji i odpowiada na realne potrzeby rynku. Jest to największy projekt inwestycyjny Venture Capital w CEE - tylko fundusze VC zarządzane przez PFR Ventures mają do zainwestowania w innowacyjne projekty ponad 3 mld złotych. Jednak samo finansowanie to nie wszystko, potrzebne jest tzw. Smart Money, czyli połączenie pieniędzy z know-how i kompetencjami biznesowymi. Tę lukę kompetencyjną wypełnia Szkoła Pionierów PFR.

– mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Po trzech tygodniach szkolenia w Warszawie młodzi przedsiębiorcy wyjadą na tygodniowe warsztaty do Berlina - nowej europejskiej stolicy start-upów. Miejsce to może pochwalić się tytułem trzeciego miasta w Europie z największą liczbą jednorożców, a w 2018 roku zanotowano tam aż 70-procentowy wzrost inwestycji w berlińskie startupy. W stolicy Niemiec uczestnicy będą mieli możliwość skonfrontowania swojego pomysłu z ekspertami tamtejszego rynku, a także nawiązania kontaktów z zagranicznymi start-upami technologicznymi, międzynarodowymi korporacjami, akceleratorami, funduszami VC i aniołami biznesu. 

Stolica Niemiec mocno wybija się na tle europejskiego środowiska start-upowego: działa tam najwięcej międzynarodowych zespołów (50 procent) i znajduje się najwięcej zewnętrznego kapitału (54 procent) dla wschodzących firm. Prawie połowa berlińskich startupów pracuje nad cyfrowymi modelami biznesowymi.

– mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Warsztaty zagraniczne w tym miejscu umożliwią  Polskim wizjonerom technologicznym zrozumienie możliwości skalowania swoich projektów poprzez współpracę z przedsiębiorcami i przedsiębiorczyniami z sukcesami na koncie – dodaje. 

Zwieńczeniem miesięcznej pracy będzie uroczysta gala w Warszawie, podczas której uczestnicy dokonają krótkiej prezentacji swojego projektu przed potencjalnymi inwestorami z funduszy VC zarządzanych przez PFR Ventures

Jesteśmy w kolejnej edycji Szkoły Pionierów PFR, ponieważ wspieramy przedsiębiorczość Polaków w różny sposób. Oczywiście głównie w ekosystemie Allegro, łączącym 17 milionów klientów ze 125 tysiącami profesjonalnych sklepów, ale także w tym innowacyjnym projekcie, który młodym Polkom i Polakom daje kontakt z praktykami nowoczesnego biznesu i pokazuje, że można planować rozwój kompetencji przedsiębiorcy z rozmachem i w bardzo szerokiej perspektywie. Pokazała to już pierwsza edycja, w której powstało kilka naprawdę świetnych projektów, z szansą na rozwój międzynarodowy. Liczę, że i w obecnej edycji pozyskamy wizjonerów, o których świat jeszcze nie raz usłyszy – mówi Damian Zapłata, Chief Commercial Officer, członek zarządu w Allegro.

Podczas pilotażowej edycji Szkoły Pionierów PFR przed jury i inwestorami zaprezentowało się 14 zespołów. Laureatami zostali twórcy projektu Vibro View – innowacyjnego rozwiązania dla osób niewidomych, które pozwala na lepsze rozpoznanie otoczenia i ułatwia codzienne funkcjonowanie.    

Szkoła Pionierów PFR to nowatorski program edukacyjny skierowany do osób z całej Polski w wieku od 20 do 35 lat, które pracują nad swoim rozwojem zawodowym, interesują się nowymi technologiami oraz chcą uczyć się kompetencji biznesowych. Nad wartością merytoryczną warsztatów czuwa Rada Programowa m.in.: Eliza Kruczkowska – Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR, Damian Zapłata – Chief Commercial Officer, członek zarządu w Allegro oraz Aleksandra Przegalińska - Badaczka MIT/Akademii Leona Koźmińskiego czy Filip Granek - założyciel XTPL i laureat tytułu Przedsiębiorca Roku 2019. 

Aby zgłosić się do Szkoły Pionierów PFR należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie startup.pf.pl i załączyć do niego swoje CV oraz personalny plan rozwoju. W drugim etapie naboru - spotkaniu z komisją - wyłonionych zostanie 50 młodych osób, które dołączą do programu. Szkoła Pionierów PFR ruszy we wrześniu br. Organizator pokrywa koszty szkolenia, wyżywienia w czasie warsztatów oraz podróż i pobyt w Berlinie. Po stronie zakwalifikowanego uczestnika są: opłata w wysokości 500 zł i zakwaterowanie podczas warsztatów w Warszawie. 

Aplikacje można składać do 25 czerwca. 

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Urządzenia medyczne – szansa polskiej branży na międzynarodowy sukces
Projektanci Innowacji PFR pomogą w stworzeniu 300 nowych start-upów
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO