← Strona główna Grupy PFR
Firmy Jutra

Ruszył nowy program akceleracyjny Firmy Jutra: e-Commerce

PFR S.A.
Ruszył nowy program akceleracyjny Firmy Jutra: e-Commerce

Według najnowszego raportu McKinsey & Company handel cyfrowy stanowił główny motor napędowy rozwoju gospodarki cyfrowej w ostatnich latach i może przynieść Polsce dodatkowe 83 mld złotych do 2030 roku. By zrealizować ten scenariusz oraz przygotować małych i średnich przedsiębiorców na nadchodzące trudniejsze czasy Google, Polski Fundusz Rozwoju i Operator Chmury Krajowej uruchamiają bezpłatny program FIRMY JUTRA: E-COMMERCE. To zaawansowany program szkoleniowo-rozwojowy dla 500 firm, które aspirują do roli liderów polskiego rynku e-commerce.

Wielkość polskiej gospodarki cyfrowej, największej w Europie środkowo-wschodniej, szacuje się na 44 mld. euro,  z czego najbardziej znaczący udział ma właśnie handel cyfrowy (1). Jego wartość oraz udział w handlu ogółem podwoiła się od 2017 roku i w ubiegłym roku wynosiła 27 mld euro. By jednak podtrzymać tak dynamiczne tempo wzrostu polskie firmy muszą dostosować się do nadchodzących trudniejszych czasów i rosnących oczekiwań klientów. 

Dwa lata temu Google wraz z PFR uruchomił program szkoleniowy FIRMY JUTRA, aby pomóc polskim przedsiębiorcom w trakcie pandemii. Małe i średnie firmy rozwinęły swoje narzędzia cyfrowe, dzięki czemu łatwiej przeszły przez ten ciężki okres. Według przeprowadzonych przez instytut badawczy IPSOS badań ponad 15 tysięcy przedsiębiorstw, które brały udział w pierwszej edycji programu rozwinęło się lub utrzymało biznes na podobnym poziomie w trakcie pandemii, a 5 tysięcy firm uruchomiło swoje działania e-commerce.

Teraz, w obliczu nowych wyzwań stojących przed polskimi przedsiębiorcami uruchamiamy drugą edycję programu Firmy Jutra: e-commerce, ukierunkowaną na pogłębienie wiedzy o handlu cyfrowym. Będzie miała ona formę 4-tygodniowego intensywnego szkolenia, składającego się z wykładów i warsztatów, indywidualnych spotkań z doradcami programu, którzy pomogą ustalić plan rozwoju firmy w internecie, a także dodatkowych zadań do wykonania na podstawie udostępnionych materiałów. 

Program kierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców, a w szczególności do założycieli, właścicieli firm oraz osób odpowiedzialnych za marketing, czy rozwój. 

Szkolenia dotyczą zwiększania obecności firmy w internecie, rozwijania kanałów sprzedaży online i marketingu internetowego oraz analityki. W programie będzie mogło wziąć udział 500 przedsiębiorców i firm wybranych na podstawie zgłoszeń. 

W trakcie programu akceleracyjnego uczestnicy otrzymają: 

  • 12 spotkań i warsztatów z czołowymi ekspertami z branży; 
  • konsultacje oraz codzienne wsparcie 8 doradców Google, 
  • dostęp do społeczności Firm Jutra; 

Rekrutacja do programu potrwa do 28 września, a formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie www.firmyjutra.pl.  

O Firmach Jutra:

Google w partnerstwie z Polskim Funduszem Rozwoju i Operatorem Chmury Krajowej opracował bezpłatny program, który ma pomóc polskim małym i średnim przedsiębiorcom w cyfrowej transformacji i zaznaczeniu swojej obecności w internecie. Pierwsza edycja Firm Jutra została zainaugurowana w 2020 roku, a do końca 2021 roku udział w niej wzięło ponad 16,5 tys. przedsiębiorstw. Uczestnicy otrzymali pomoc w adaptacji do nowych realiów, zwiększeniu sprzedaży w internecie i stawieniu czoła wyzwaniom rynkowym.

Przedsiębiorcy uczestniczyli w bezpłatnych konsultacjach indywidualnych, szkoleniach grupowych i kursach online. Pierwsza edycja była pełnym sukcesem: 72% uczestników stwierdziło, że udział w programie przyczynił się do rozwoju ich firmy, a ponad 5300 z nich zaobserwowało wzrost liczby klientów. Łącznie przeszkolono ponad 20 tys. przedsiębiorców. 

(1)  dane za 2021 rok na podstawie raportu McKinsey 2022

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Ruszyła Giełda Miejskich Technologii - samorządy otrzymają granty na cyfryzację
Duże firmy szukają innowacji – powstaje specjalne zestawienie dla startupów
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO