← Strona główna Grupy PFR

Propozycja zmiany terminów drugiego etapu wdrażania PPK

PFR
Propozycja zmiany terminów drugiego etapu wdrażania PPK

Polski Fundusz Rozwoju, jako podmiot wdrażający program Pracowniczych Planów Kapitałowych zwrócił się do Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju o wydłużenie II etapu wdrażania PPK dla firm zatrudniających co najmniej  50 osób. Ma to związek z obecną sytuacją gospodarczą wywołaną przez Koronawirus (COVID-19).

Na początku roku ruszył drugi etap wdrażania PPK. Do 24 kwietnia 2020 r. firmy zatrudniające co najmniej 50 osób (według stanu na 30 czerwca 2019) mają czas na podpisanie umowy o zarządzanie programem. Takich firm jest około 20 tys. i zatrudniają łącznie 2 mln osób.

Zmiana terminów powinna ułatwić pracodawcom wdrożenie programu PPK. Wydłużenie tego czasu ma na celu wsparcie przedsiębiorców w obecnym nadzwyczajnym otoczeniu gospodarczym w związku z Covid19 oraz zapewnienie bezpiecznego przeprowadzenia szkoleń i kampanii dla pracowników

– wyjaśnia Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

W przypadku wprowadzenia stosowanych zmian w ustawie o PPK terminy zawarcia umowy o zarządzanie zostanie wydłużony z 24.04.20 do 27.10.20, a termin zawarcia umowy o prowadzenie PPK z 11.05.20 do 10.11.20.

PFR
Poprzedni Poprzedni
Nowe wsparcie PFR dla Zielonego Zwrotu TAURONA
Serwis startup.pfr.pl robi kolejny krok w stronę edukacji przedsiębiorców
Następny Następny

Zainteresują Cię również

Ważne daty Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm

PFR

7 sierpnia 2020

Przedłużamy termin zgłoszenia do konkursu #AplikacjeJutraPFR

PFR

15 lipca 2020

Informacja Polskiego Funduszu rozwoju na temat realizacji Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm oraz procedury wyjaśniającej

Warunki RODO

Warunki RODO