← Strona główna Grupy PFR

PFR przedstawia raport nt. wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w samorządzie terytorialnym.

PFR przedstawia raport nt. wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w samorządzie terytorialnym.

Rynek technologii bezzałogowych statków powietrznych (BSP) rozwija się dynamicznie zarówno w Polsce jak i na świecie. W dłuższej perspektywie drony będą miały wpływ na wiele obszarów naszego życia, takich jak transport, ochrona środowiska, rolnictwo czy bezpieczeństwo. Usługi oparte na wykorzystaniu BSP mogą stać się jednym z filarów rozwoju innowacji w polskiej gospodarce. 

Kluczowym elementem w rozwoju takich usług jest budowa świadomości i edukacja administracji publicznej na temat zastosowań oraz wdrażania usług BSP jako efektywnego narzędzia realizacji ich zadań statutowych. Dlatego głównym zadaniem programu flagowego „Żwirko i Wigura” koordynowanego przez Polski Fundusz Rozwoju w ramach Departamentu Programów Sektorowych jest usuwaniu barier oraz budowanie popytu na usługi i zastosowania BSP, szczególnie w jednostkach samorządu terytorialnego.

PFR wspólnie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii przy wsparciu Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych opracowało „Wprowadzenie do zagadnienia wykorzystania Bezzałogowych Statków Powietrznych w samorządzie terytorialnym” – materiał, który w przyjazny sposób tłumaczy koncepcję usług BSP oraz ich potencjalnych możliwych zastosowań. Wskazuje również na obraz zdiagnozowanych barier, tryby pozyskiwania usług i najczęstsze modele finansowania takich usług z perspektywy prawnej.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do samorządów i instytucji pożytku publicznego, które chciałby wdrożyć serwisy z wykorzystaniem BSP. Raport nt. wykorzystania Bezzałogowych Statków Powietrznych w samorządzie terytorialnym jest ważnym krokiem w kierunku rozwoju tego sektora w Polsce.  

Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z PUBLIKACJĄ.

Jest możliwość otrzymania przez urzędników JST raportu w wersji wydrukowanej (ilość sztuk ograniczona). Zainteresowani tą opcją proszeni są o kontakt pod adresem: pmo.dps@pfr.pl

Poprzedni Poprzedni
Fundusz Inwestycji Samorządowych PFR inwestuje w gdyński PEWIK
GPW, PFR, BIK i IAiR podpisały umowę inwestycyjną
Następny Następny

Zainteresują Cię również

Tarcza Finansowa PFR 2.0 dostępna w 18 bankach komercyjnych oraz w większości banków spółdzielczych

PFR S.A.

4 grudnia 2020

W styczniu ruszy Tarcza Finansowa PFR 2.0 – 35 mld zł na pomoc dla firm poszkodowanych podczas drugiej fali COVID-19

PFR S.A.

26 listopada 2020

Prezes PFR Paweł Borys w wywiadzie dla Business Insider Polska wypowiada się na temat drugiej fali pandemii

Warunki RODO

Warunki RODO