← Strona główna Grupy PFR

Projektanci Design Thinking – PFR uruchamia kurs on-line o rozwoju innowacji w organizacjach

PFR S.A.
Grafika informująca o kursie Projektanci Design Thinking.

Kurs „Projektanci Design Thinking” przybliża metodykę projektowania oraz pozwala na praktyczne wykorzystanie jej w Twojej organizacji. Eksperci i ekspertki PFR krok po kroku przeprowadzają uczestników kursu poprzez kolejne etapy kreatywnego procesu, dzieląc się dobrymi praktykami i udostępniając materiały do samodzielnego przeprowadzenia sprintu.

Metodyka design thinking odpowiada na wyzwania wielu organizacji i przynosi wiele korzyści, które przekładają się na cele biznesowe i rozwój organizacji. Przede wszystkim opiera się na dogłębnym zrozumieniu potrzeb klienta, wspiera procesy związane ze zwiększaniem kreatywności zespołów oraz zachęca do eksperymentowania i testowania, co przekłada się na powstawanie nowych produktów i usług lub ich ulepszeń. Co więcej, bazowanie na metodyce to nie tylko praca kreatywna i wizualizacje, ale przede wszystkim ważny element procesów i zarządzania projektowego.

Według badań korporacji technologicznych wśród docenianych zalet design thinking jest przyspieszenie procesu wdrażania nowych pomysłów na rynek przez firmy, skrócenie czasu potrzebnego na projektowania i rozwoju produktu, a to z kolei przekłada się na oszczędności finansowe i zmniejszenie ryzyka związanego z nietrafionym wdrożeniem.

Na uczestników czekają praktyczne części, w których dostaną odpowiedzi na pytania:

  • Co to jest design thinking?
  • Jak krok po kroku przejść przez poszczególne etapy DT?
  • Jak dostosować design thinking do potrzeb organizacji?
  • Jak przeprowadzić proces?
  • Z jakich narzędzi można skorzystać w trakcie prac?

Aby skorzystać z programu on-line wystarczy zarejestrować się na platformie kursowej. Ukończenie kursu online oraz prawidłowe rozwiązanie testu końcowego pozwala na uzyskanie certyfikatu PFR.

Z kolei dla organizacji, które zespołowo chcą pogłębić wiedzę, PFR przygotowuje komercyjne warsztaty „Projektanci Design Thinking. Kreatywny sprint w Twojej organizacji”. Na warsztaty, w zespołach do 3 osób z organizacji można zgłaszać się pod linkiem. Podczas warsztatów organizacje we współpracy z moderatorem PFR będą mieć możliwość m.in. wypracowania koncepcji rozwiązań, gotowych do dalszych prac, konsultacji i wdrożenia. Proces zakończy się wypracowaniem rozwiązania i spisania założeń projektowych na kanwie.

Kursy on-line PFR są skierowane do organizacji na różnych etapach rozwoju oraz do osób zainteresowanych tematyką innowacji, przedsiębiorczości czy procesów transformacji.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
PFR podsumował program Tarcz Finansowych PFR
Wybraliśmy samorządy, które wezmą udział w pilotażowej edycji Cyfrowej Wyprawki dla Firm
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO