← Strona główna Grupy PFR
Firmy Jutra E commerce

Podsumowanie programu Firmy Jutra: e-commerce. Gala finałowa konkursu E-commerce Jutra

PFR S.A.
Podsumowanie programu Firmy Jutra: e-commerce. Gala finałowa konkursu E-commerce Jutra

W 2020 roku, jako odpowiedź na potrzeby rozwoju kompetencji cyfrowych wśród polskich przedsiębiorców, we współpracy z Google oraz OChK, uruchomiliśmy program Firmy Jutra. Pomógł on polskim małym i średnim firmom przetrwać trudny okres pandemii, przenieść swój biznes do internetu i dostosować się do nowych wymagań klientów, którzy często łączą różne kanały zakupów: stacjonarne i online.

W drugiej edycji programu Firmy Jutra: e-commerce, zorganizowanej w 2022 roku także we współpracy z Google, wyłoniliśmy ponad 500 obiecujących i dynamicznie rozwijających się biznesów e-commerce, które aspirują do miana liderów handlu online. Ich założyciele i przedstawiciele przez ponad 4 intensywne tygodnie brali udział w warsztatach i indywidualnych spotkaniach z ekspertami branży, pogłębiali wiedzę na temat efektywnego wykorzystania kanałów sprzedaży online, marketingu internetowego i technologii chmurowych.

Dzięki uczestnictwu w programie Firmy Jutra: e-commerce1:

  • 87% uczestników programu zanotowało pozytywne zmiany w zakresie rozwoju biznesu
  • 45% uczestników osiągnęło wzrost liczby klientów lub wzrost sprzedaży/przychodów
  • 6% uczestników zwiększyło zatrudnienie w firmie.

W ramach obu edycji programu zorganizowanych zostało ponad 400 szkoleń w ponad 60 miejscowościach we wszystkich województwach, przeprowadzonych zostało 6700 konsultacji indywidualnych. Wsparcie otrzymały ponad 22 tysiące przedsiębiorców.

Rozszerzeniem programu był konkurs E-commerce Jutra organizowany przez Dziennik Gazetę Prawna ze wsparciem merytorycznym Google. Jego celem było wyróżnienie polskich firm - uczestników programu Firmy Jutra: e-commerce, które wdrożyły światowe standardy i wiodące rozwiązania w zakresie handlu online, a ich pracownicy posiadają specjalistyczne kompetencje w obszarze marketingu. Podczas finałowej gali konkursu Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju, pogratulowała zwycięskim firmom i podsumowała druga edycję programu Firmy Jutra.

Więcej informacji o konkursie oraz lista laureatów znajduje się na stronie gazetaprawna.pl.

1Według badania Ipsos

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Test Dojrzałości Cyfrowej – bezpłatne narzędzie diagnostyczne dla firm
Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce - nowy bezpłatny kurs online od PFR
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO