← Strona główna Grupy PFR

Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce - nowy bezpłatny kurs online od PFR

PFR S.A.
GOZ_news_12042023.

Firmy coraz bardziej zdają sobie sprawę, że muszą działać w sposób zrównoważony i zmniejszać negatywny wpływ swojej działalności na środowisko. Aby więcej firm zaczęło stosować zasady GOZ, potrzebny jest system zachęt. Jedną z nich może być wsparcie z Funduszy Europejskich dla firm, które inwestują w rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Zrównoważony rozwój firmy dzięki GOZ. Krok w kierunku zielonych dotacji 

Z finansowego punktu widzenia Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG) ogromne znaczenie mają tzw. zielone inwestycje ograniczające negatywny wpływ na środowisko, wpisujące się w ideę Europejskiego Zielonego Ładu. 

Chcąc w prosty sposób zapoznać przedsiębiorców z założeniami GOZ oraz wymaganiami zielonego projektu w FENG, Polski Fundusz Rozwoju stworzył bezpłatny kurs online pt. „Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce” Powstał on we współpracy z Jolantą Okońską-Kubicą, Przewodniczącą Komitetu ds. ESG w Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Przewodniczącą GR KIS 7 Gospodarka o obiegu zamkniętym w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Uczestnicy kursu dowiedzą się m. in.:

  • jak zaprojektować zielony produkt lub zaplanować zieloną inwestycję,
  • jakich wskaźników użyć, aby wykazać pozytywny wpływ projektu na środowisko,
  • jakie kwestie środowiskowe powinni wziąć pod uwagę przy ekoprojektowaniu produktów i wdrażaniu koncepcji tzw. „czystej produkcji”, 
  • co to jest zasada 6R i jak mogą ją wykorzystać na etapie projektowania zielonych zmian w filozofii zero waste,
  • jak ważna jest współpraca z interesariuszami np. klientami, dostawcami, konsumentami.

Kolejne kroki w kierunku FENG

Uczestnik kończy kurs z solidną bazą wiedzy, którą może rozbudowywać o praktyczne umiejętności.  Uzupełnieniem programu szkoleniowego online są warsztaty komercyjne „Finansowanie projektu z FENG”, podczas których – przy wsparciu ekspertów – uczestnicy przygotują założenia do własnego wniosku o dotację. Warsztaty odbędą się w niewielkich grupach, co ułatwi indywidualne konsultacje.


PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Podsumowanie programu Firmy Jutra: e-commerce. Gala finałowa konkursu E-commerce Jutra
Cyfrowa Wyprawka dla Firm. Wzmocnij kompetencje cyfrowe w swojej firmie
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO