← Strona główna Grupy PFR

PFR podpisał porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju sektora fotowoltaiki

PFR S.A.
Zdjęcie Bartłomieja Pawlaka.

16 grudnia 2021 roku Polski Fundusz Rozwoju przystąpił do porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju sektora fotowoltaiki. Celem jest stworzenie stałej platformy współpracy stron dla dynamicznego rozwoju sektora PV w Polsce, z naciskiem na wzmocnienie krajowych korzyści ekonomicznych, środowiskowych, technologicznych, energetycznych i społecznych.

Stronami Porozumienia są przedstawiciele administracji rządowej, inwestorów, podmiotów uczestniczących w łańcuchu dostaw dla sektora fotowoltaiki, organizacji otoczenia biznesu, instytucji finansowych i ubezpieczeniowych oraz przedstawiciele świata nauki.

Porozumienie w umieniu Polskiego Funduszu Rozwoju podpisał Bartłomiej Pawlak, wiceprezes PFR odpowiedzialny m.in. za realizację strategii PFR w obszarze zaangażowania w transformację energetyczną Polski. 

Porozumienie na rzecz rozwoju fotowoltaiki to kolejna ważna deklaracja, którą podpisałem w imieniu PFR. Ten rok mija pod znakiem współpracy i łączenia kompetencji dla rozwoju OZE. Wierzę, że dzięki temu zbudowaliśmy solidny fundament pod konkretne rozwiązania i projekty w 2022 r.

– mówi Bartłomiej Pawlak, wiceprezes PFR. 

Jednym ze strategicznych programów Polskiego Funduszu Rozwoju jest PFR Green Hub, którego celem jest wsparcie transformacji energetycznej Polski poprzez inwestycje w projekty OZE – na warunkach rynkowych i bez wypierania kapitału prywatnego. Zależy nam na integrowaniu instytucji, samorządów i firm działających na rynku energetycznym, aby wspólnie dążyć do rozwoju polskiego łańcucha wartości i wpływać na poprawienie jakości życia Polaków.
 

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Technologie, które zazielenią Polskę – znamy zwycięzców Szkoły Pionierów PFR
BOŚ oraz PFR podpisali porozumienie dotyczące finansowania inwestycji w zieloną energetykę cieplną
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO