← Strona główna Grupy PFR

Rusza Akademia BioMed PFR – będzie budować siłę polskiej branży medycznej i farmaceutycznej

Rusza Akademia BioMed PFR – będzie budować siłę polskiej branży medycznej i farmaceutycznej

Strategia rozwoju produktów, pozyskiwanie inwestorów, zdobywanie rynku oraz międzynarodowe warsztaty w Nottingham – startuje pierwsza edycja branżowego programu dla polskich spółek medycznych i farmaceutycznych. Dzięki udziale w Akademii BioMed PFR zyskają kompetencje biznesowe niezbędne do rozwoju innowacyjności w polskim systemie ochrony zdrowia.

Do Akademii BioMed PFR zakwalifikowało się 15 spółek medycznych i 5 farmaceutycznych, które przejdą bezpłatny dwutygodniowy program praktycznych szkoleń biznesowych. Podczas pierwszego tygodnia w Warszawie pozyskają wiedzę o szerokich możliwościach finansowania kolejnych etapów rozwoju firmy oraz nawiązania relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi i inwestorami. Program oparty jest o praktyczną wiedzę – przekazywaną uczestnikom przez wiodących ekspertów branży biomed w Polsce m.in.:  Novartis, Selvita, Adamed, Philips, Neuro Devise czy Medicover.

 Młode polskie spółki z branży medycznej i farmaceutycznej mają duży potencjał intelektualny. Uzupełniając ich kompetencje branżowe o aktualną wiedzę biznesową mamy szansę na szybszy rozwój innowacji w obszarze ochrony zdrowia i wzmocnienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw w regionie, a być może także w Europie. Do współpracy przy Akademii BioMed PFR zaprosiliśmy partnerów zagranicznych, fundusze PFR, Narodowy Fundusz Zdrowia i biznes, aby wspólnie tworzyć innowacyjny rynek zdrowia. 

– mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. 

W drugim tygodniu przedstawiciele spółek wyruszą na misję zagraniczną do Wielkiej Brytanii, gdzie przejdą intensywne warsztaty z brytyjskimi mentorami i ekspertami z Cambridge, Londynu i Nottigham. Na zakończenie uczestnicy otrzymają certyfikat Nottingham Business School na Nottingham Trent University. Także ten tydzień kładzie duży nacisk na praktyczną wiedzę – dlatego częścią programu jest wizyta w BioCity – największym inkubatorze bio-science w Wielkiej Brytanii i jednym z największych w Europie, co umożliwi wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów z tamtejszymi start-upami. 

Wielka Brytania jako jeden z najbardziej innowacyjnych krajów na świecie i w Europie posiada ogromne doświadczenie i wiedzę w dziedzinie rozwoju biznesu, transferu technologii, komercjalizacji wyników badań i współpracy pomiędzy nauką a biznesem. Cieszymy się, że dzięki udziałowi w warsztatach w Wielkiej Brytanii polskie spółki będą miały możliwość zapoznać się z naszym system wsparcia innowacji, jak również nawiązać kontakty i współpracę z brytyjskimi innowatorami i inwestorami 

– wyjaśnia Brytyjski Ambasador w Polsce, Jonathan Knott.  

Udział w Akademii BioMed PFR nie kończy się na dwóch tygodniach szkoleń. Spółki będą miały szansę przetestować zdobyte kompetencje podczas  prezentacji przed potencjalnymi inwestorami. Fundusze zarządzane przez PFR Ventures i fundusz PFR Life Science mogą zapewnić finansowanie dla najciekawszych projektów z obszarów MedTech i BioTech.

Akademia BioMed PFR, podobnie jak inne projekty edukacyjne PFR, mają za zadanie nie tylko dawać uczestnikom wiedzę biznesową, ale także tworzyć sieć współpracy i łączyć ich z dostępnym kapitałem . W społecznościach, które powstają wokół programów są ludzie o różnych kompetencjach, którzy mogą wymieniać się doświadczeniami, umiejętnościami i wzajemnie się wspierać. To ważny element budowania ekosystemu innowacji. Bycie w tym gronie motywuje do rozwoju. 

– mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR. 

 

Wśród uczestników Akademii BioMed PFR znaleźli się:

MedTech:

 1. Nestmedic
 2. Genomtec
 3. GlucoActive
 4. QuizIT (Unitdoseone)
 5. Neuromedical
 6. PelviFly
 7. Exal Bone
 8. OASIS Diagnostics
 9. SensoriumLab
 10. SiDLY
 11. PolTiss 
 12. FindAir 
 13. Saventic Health 
 14. Cooltec 
 15. Sundose

Biotech:

 1. Pikralida
 2. Biotts
 3. Intelliseq
 4. Bioceltix 
 5. Real Research

Więcej informacji na dedykowanej stronie Akademii BioMed PFR.

Poprzedni Poprzedni
Rusza rekrutacja do Akceleratora Branżowego dla sektora „Jachty i łodzie”
Polskie Koleje Linowe prezentują strategię rozwoju
Następny Następny

Zainteresują Cię również

Tarcza Finansowa PFR 2.0 dostępna w 18 bankach komercyjnych oraz w większości banków spółdzielczych

PFR S.A.

4 grudnia 2020

W styczniu ruszy Tarcza Finansowa PFR 2.0 – 35 mld zł na pomoc dla firm poszkodowanych podczas drugiej fali COVID-19

PFR S.A.

26 listopada 2020

Prezes PFR Paweł Borys w wywiadzie dla Business Insider Polska wypowiada się na temat drugiej fali pandemii

Warunki RODO

Warunki RODO