← Strona główna Grupy PFR
W PFR wspieramy innowatorów rozwijających technologie dual-use

W ramach programu „Rozwój technologii podwójnego zastosowania” pod kryptonimem IDA wspieramy rozwój technologii dual-use. Rozwijamy kompetencje biznesowe, wspieramy budowanie partnerstw pomiędzy innowatorami a sektorem obronnym i cywilnym oraz tworzymy mechanizmy zapewniające kapitał dla firm technologicznych, zarówno start-upów, spin-offów jak i dojrzałych spółek.

Cel programu: zaspokojenie potrzeb organizacji odpowiadających za bezpieczeństwo i odporność państwa przy jednoczesnym sukcesie komercyjnym innowatorów

Nie przegap!

Działania wspierające rozwój technologii o potencjale podwójnego zastosowania

Aktualności

Bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera

 

Mapa polskiego ekosystemu dual-use

Baza prowadzona przez startup.pfr.pl na silniku Dealroom, to miejsce gdzie innowacyjne firmy mogą dodawać informacje o sobie. Jest to system rozpoznawalny w całej Europie, który umożliwia kontakty pomiędzy funduszami inwestycyjnymi, korporacjami a start-upami, a także monitorować rynek i konkurencje

Dla kogo jest to rozwiązanie?

Dla osób, które chcą poznać firmy z polskiego ekosystemu, ale też samych właścicieli start-upów. Korzystając z Dealroom można obserwować konkurencję czy branżę VC lub nawet znaleźć idealnego inwestora (np. za pomocą narzędzia Matching Tool). Partnerzy i analitycy funduszy czy Aniołowie Biznesu dzięki mapie ekosystemu dostają dostęp do danych spółki, informacji o jej finansowaniu, sygnałach wzrostu, podobnych firmach, założycielach i wielu innych wskaźników.

Jak dodać swoją firmę do międzynarodowej bazy Dealroom?

1. Zacznij od założenia darmowego konta użytkownika w systemie – Nasz Ekosystem Innowacji można przeglądać bez zakładania konta i logowania się. Jednak, aby założyć profil firmy musisz mieć konto i być zalogowany. Po zalogowaniu się musisz… wyszukać firmę. System podpowie Ci podobnie nazwane firmy – jeśli jej nie odnajdziesz – po prawej stronie ekranu pojawia się przycisk „Add Company” – tam dodasz dane odnośnie swojego start-upu!

2. Prześlij nam link z wygenerowanym opisem Twojej firmy – dodamy Cię do naszego zbioru firm IDA ([email protected]) czyli takich co posiadają technologię o potencjale podwójnego zastosowania.

A co zrobić gdy Twoja firma jest już w Dealroom?

Dealroom czerpie informacje o firmach z wielu źródeł – większość start-upów w systemie nie została dodana przez użytkowników, a dane o nich pochodzą z ogólnodostępnych źródeł, od twórców baz Ekosystemów (takich jak PFR) i samych pracowników Dealroom. Może się zdarzyć, że profil Twojej organizacji jest już dostępny w Ekosystemie, jednak zawiera przestarzałe informacje lub błędy. Jak je poprawić? W tym wypadku także musisz założyć konto w systemie i zalogować się. Następnie znaleźć już istniejące konto firmy i po prawej stronie ekranu „Edit”. W tym momencie Dealroom pozwoli Ci połączyć swój profil z istniejącą firmą. Jeśli klikniesz w wyskakującym okienku „Add Yourself and make Edits”. Uwaga, Dealroom pozwoli Ci dodać swój profil do firmy jedynie w wypadku, kiedy masz maila w firmowej domenie! W innym wypadku musisz skontaktować się mailowo z pracownikami firmy.Poznaj naszą strategie działania

Poznaj naszą strategie działania

W strategii nazwanej „Mapą Drogową” zebraliśmy kluczowe wnioski i rekomendacje dla działań wspierających rozwój technologii o potencjale podwójnego przeznaczenia w Polsce.

Pobierz dokument

Wspierają nas

Informacje dotyczące przetwarzania Danych Osobowych

Pozostańmy w kontakcie

Warunki RODO

Warunki RODO