← Strona główna Grupy PFR
tarcza finansowa 2.0

Dodatkowy termin dla MŚP rozliczających Tarczę Finansową 2.0

PFR S.A.
Dodatkowy termin dla MŚP rozliczających Tarczę Finansową 2.0

15 stycznia br. mija termin rozliczenia subwencji finansowej dla małych i średnich firm (MŚP) w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0. W toku weryfikacji złożonych do tej pory formularzy okazało się, że niektóre firmy popełniły w nich błędy, np. załączając niepoprawne pliki JPK, albo nie załączając ich wcale. W związku z tym PFR, w porozumieniu z bankami, wyznaczył dodatkowy termin na składanie korekt/wniosków w dniach 18-23 stycznia br. Umożliwi to korektę poprzez ponowne złożenie wniosku firmom, które popełniły błędy w rozliczeniu oraz ewentualnie złożenie wniosku firmom, które spóźniły się z rozliczeniem.

Jeśli złożyłeś formularz oświadczenia, ale nie otrzymałeś potwierdzenia jego poprawności (w postaci komunikatu w bankowości elektronicznej), sprawdź w swoim banku w dniach od 18 do 19 stycznia br., czy wymagane są od Ciebie dodatkowe działania lub ponowne złożenie formularza. Jeśli okaże się, że popełniłeś błąd, będziesz mógł złożyć korektę. 

Po 23 stycznia br. jakiekolwiek zmiany i uzupełnienia w tym zakresie będą niemożliwe dla MŚP, a brak rozliczenia lub niepoprawność złożonych plików JPK będzie wiązać się z koniecznością zwrotu całości otrzymanej subwencji.
 

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Przedłużenie terminów rozliczenia subwencji finansowych z Tarczy Finansowej PFR 2.0
WAŻNE! Plik JPK – kiedy jest poprawny i jak go sprawdzić, aby uniknąć zwrotu subwencji
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO