← Strona główna Grupy PFR

Komunikat w sprawie spłat Tarczy Finansowej PFR 2.0

PFR S.A.
Komunikat w sprawie spłat Tarczy Finansowej PFR 2.0

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Tarczy Finansowej PFR 2.0 powinni Państwo spłacić nieumorzoną część subwencji finansowej lub nadwyżki otrzymanej subwencji finansowej jednorazowo do 30.06.2022 r.

Ponieważ chcemy, aby proces spłat jak najlepiej odpowiadał potrzebom przedsiębiorców, ustaliliśmy zasady spłaty zobowiązań przez firmy, które w dalszym ciągu nie zwróciły środków oraz przesłały do nas wniosek o możliwość restrukturyzacji zadłużenia.

Decyzją Zarządu PFR rozłożenie spłaty subwencji udzielonej w ramach Programu Tarczy Finansowej 2.0 jest możliwe wyłącznie przy ustaleniu okresu spłaty na 12 równych miesięcznych rat. Restrukturyzacje są prowadzone przez firmy zewnętrzne, które dla PFR obsługują wierzytelności. Pracownicy PFR oraz firm obsługujących należności nie mają żadnej możliwości zmiany warunków restrukturyzacji.

Jednym z warunków zawarcia umowy restrukturyzacji jest też wpłata w wysokości jednej raty ustalonej w harmonogramie spłat umowy restrukturyzacji oraz pozytywna weryfikacja wartości pomocy de minimis określana w tzw. ekwiwalencie dotacji brutto (EDB).

Polski Fundusz Rozwoju

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Z Tarczy Finansowej skorzystało już ponad 235 tys. firm, zatrudniających 2,3 mln pracowników
Komunikat dla Beneficjentów, których decyzja o rozliczeniu subwencji została wstrzymana
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO