← Strona główna Grupy PFR

Przygotuj firmę do pozyskania dotacji z programu FENG - PFR organizuje cykl spotkań on-line

PFR S.A.
Przygotuj firmę do pozyskania dotacji z programu FENG - PFR organizuje cykl spotkań on-line

Przed polskimi przedsiębiorcami stoi kolejna szansa na dokonanie modernizacji wewnątrz organizacji w ramach unijnego programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Po Nowym Roku, czekać na nich będzie aż  36 mld zł środków dotacyjnych, do przeznaczenia na prace badawczo-rozwojowe oraz projekty wspierające wdrożenie innowacji w module obowiązkowym. Najbliższe miesiące, dopóki pierwsze konkursy nie zostaną uruchomione,  są dobrym momentem, żeaby zweryfikować plany rozwojowe firmy i sprawdzić możliwość wpisania ich w projekty dotacyjne.

Nowa perspektywa, nowe możliwości 

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) to jeden z głównych programów finansowanych w ramach nowej polityki spójności na lata 2021-2027.  Program stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych – Innowacyjna Gospodarka (2007-2013) oraz Inteligentny Rozwój (2014-2020).

Główne cele FENG będą ukierunkowane na zwiększenie potencjału w zakresie badań i innowacji 
oraz w zależności od potrzeb firmy, uwzględnienie we wnioski środków na infrastrukturę B+R,  cyfryzację, zazielenienie, internacjonalizację oraz wzrost kompetencji.

W związku z tym, przed polskimi firmami stoi wielka szansa na dokonanie usprawnień w firmach ale też  wyzwanie związane dobraniem odpowiedniego kierunku rozwoju i dopasowaniem technologii.

Dowiedz się o technologiach, które usprawnią Twoją firmę

W ramach Sieci Firm Przyszłości PFR zaplanowano cykl spotkań on-line, które będą poświęcone poszczególnym modułom programu FENG. W trakcie webinariów eksperci omówią założenia programu FENG oraz zainspirują  gotowymi rozwiązaniami technologicznymi, które usprawnią działanie firmy, a także mogą się wpisać w założenia wniosku o dotację.

Już 6 czerwca 2022 r., g. 14.00-15.00 odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone modułowi cyfryzacji pt.  „Cyfryzacja firmy - przegląd rozwiązań technologicznych i możliwości finansowania z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki”. Agenda zakłada wystąpienia Katarzyny Kaczkowskiej, dyrektorki w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Macieja Remiszewskiego, przedstawiciela Chmury Krajowej oraz Pawła Hurasa z Polskiego Funduszu Rozwoju.

Podczas webinarium uczestnicy poznają założenia programu FENG oraz dowiedzą się, które technologie cyfrowe można wdrażać w ramach wniosku dotacyjnego  oraz poznają gotowe rozwiązania cyfrowe umożliwiające poprawę efektywności przedsiębiorstwa. Dodatkowo eksperci z PFR opowiedzą o bezpłatnym Badaniu Dojrzałości Innowacyjnej, narzędziu PFR do autoanalizy kondycji przedsiębiorstwa w obszarze innowacji, cyfryzacji oraz transformacji energetycznej. Wynikiem badania jest raport, który wskazuje kluczowe obszary do  przeprowadzenia transformacji wynikające z sytuacji firmy oraz jej konkurencyjności względem konkurencji. 

Na spotkanie można się zapisać poprzez link.

Cykl webinariów skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców z sektora MŚP i dużych firm. Spotkania dostarczą wiedzę tym, którzy mają już doświadczenie w planowaniu projektów badawczo-rozwojowych, ale również dla tych, co nie mieli styczności z pozyskiwaniem dofinansowania ze środków unijnych. O kolejnych spotkaniach będziemy informować na bieżąco. 

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Terminy decyzji dotyczących zwrotów dla beneficjentów Tarczy Finansowej PFR 2.0
Jak zostać technologicznym liderem? Ruszył nabór do Szkoły Pionierów PFR
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO