← Strona główna Grupy PFR
PolSKI Mistrz

PolSKI Mistrz- podsumowanie sezonu 2020/2021

PFR S.A.
PolSKI Mistrz- podsumowanie sezonu 2020/2021

Pomimo pandemii, bezpiecznie i z sukcesem zakończył się dla polskiego narciarstwa alpejskiego sezon 2020/2021. Coraz lepsze wyniki zawodników na arenie międzynarodowej oraz wzrost poziomu sportowej rywalizacji pokazują, że program PolSKI Mistrz, wspierany przez Polski Fundusz Rozwoju i Polskie Koleje Linowe, ma realny wpływ na kształcenie nowego pokolenia zawodników i zawodniczek.
 
PoLSKI Mistrz jest programem rozwojowym, którego celem jest przede wszystkim wyrównywanie szans w dostępie do sportu, wsparcie zarówno organizacyjne, jak i finansowe oraz promocja narciarstwa i snowboardu wśród dzieci i młodzieży.  
 
Zaangażowanie Polskiego Funduszu Rozwoju i Polskich Kolei Linowych w program PolSKI Mistrz ma na celu zapewnienie młodzieży i profesjonalnym sportowcom warunków do tego, by osiągali jak największe sukcesy. Ten sezon przyniósł rewelacyjne wyniki na arenie międzynarodowej, które cieszyły miliony Polaków. Widzimy ogromny potencjał rozwoju narciarstwa w Polsce, a naszym wspólnym celem w ramach programu Polski Mistrz jest zadbanie o przyszłość polskich sportowców

- mówi Paweł Borys, prezes PFR

Sezon 2020/2021 był trudny i wyjątkowy ze względu na pandemię, jednak nie przeszkodził zawodnikom w ich rozwoju oraz zdobywaniu kolejnych sukcesów. Podczas tego sezonu odbyły się m.in. zawody z cyklu  Młodzieżowego Pucharu Polski, który od wielu lat jest jednym z najważniejszych etapów w karierze polskich narciarzy alpejskich, w kategorii Młodzików (ur. 2007-2008) i Juniorów Młodszych (ur. 2005-2006) oraz 8. międzynarodowych zawodów FIS, w tym Mistrzostwa Polski, w których startowali zawodnicy z Austrii, Czech Polski, Słowacji oraz Wielkiej Brytanii.
 
Podczas tegorocznych zawodów mogliśmy cieszyć się sukcesami podczas tzw. nieoficjalnych mistrzostw świata U16, czyli Alpecimbra FIS Children Cup, podczas których Jan Łodziński zajął pierwsze miejsce w slalomie, a Magdalena Bańdo trzecie, w tej samej kategorii wiekowej w slalomie gigancie. Dodatkowo cieszy sukces drużynowej reprezentacji Polski w składzie: Magdalena Bańdo, Hania Zięba, Jan Łodziński i Jonathan Pluta, którzy zdobyli brąz w slalomie gigancie równoległym. W pierwszej dziesiątce podczas międzynarodowej rywalizacji w kategorii U16 we włoskim Abetone znaleźli się; Jan Łodziński (pierwsze miejsce), Hanna Zięba (trzecie miejsce) oraz Magdalena Bańdo, Maja Woźniczka i Mateusz Szczap.  
Wielu sportowych emocji mogliśmy doświadczyć dzięki rewelacyjnym startom Maryny Gąsienicy-Daniel w Pucharze Świata FIS i w Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim oraz debiutowi Magdaleny Łuczak w Mistrzostwach Świata Seniorów.
 
Dla mnie był to wyjątkowy sezon, ponieważ wracałam po kontuzji i tak naprawdę przed sezonem nie wiedziałam czego można się spodziewać, jak będę się czuła i na jaki poziom wrócę. Na szczęście udało się wrócić na wysoki poziom. Chce się czuć tak jak się czułam w tym sezonie, czyli mocna, pewna, stabilna i myślę, że to przyniesie dobre efekty

– mówi Maryna Gąsienica-Daniel, czołowa polska alpejka  

Cieszymy się, że mimo nowych okoliczności i wyzwań, konsekwentnie realizujemy założenia programu PolSKI Mistrz. Wyniki zawodników ze wszystkich kategorii wiekowych na arenie międzynarodowej pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dziękujemy Marynie Gąsienicy-Daniel, zawodnikom z Kadr Młodzieżowych, i naszym najmłodszym reprezentantom oraz wszystkim trenerom za pracę, która w tym sezonie przyniosła świetne efekty

– podsumowuje wyjątkowy sezon Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

PolSKI Mistrz został zainicjowany przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Polskie Koleje Linowe (PKL) wraz z Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka (KGJK), w ramach którego partnerzy strategiczni projektu udzielają wsparcia finansowego i organizacyjnego Polskiemu Związkowi Narciarskiemu (PZN).
 
Więcej informacji na temat programu PolSKI Mistrz znaleźć można na stronie www.polskimistrz.pl oraz profilach na: Facebooku, Instagramie i YouTubie.

 

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Oświadczenie na temat finansowania programu Tarcza Finansowa PFR dla małych i średnich firm
Akademia Miast Przyszłości pod znakiem zielonej transformacji – ruszyła druga edycja
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO