← Strona główna Grupy PFR

Pierwsze kroki w wdrażaniu AI w Twoim zespole

PFR S.A.
Pierwsze kroki w wdrażaniu AI w Twoim zespole

Sztuczna inteligencja nie jest jedynie wizją przyszłości, ale rzeczywistym wsparciem dla firm i stała się jednym z najważniejszych narzędzi w dzisiejszym świecie biznesu. Jej potencjał do optymalizacji procesów, tworzenia nowych rozwiązań i zwiększenia efektywności jest ogromny.  Elastyczność i otwartość na nowe narzędzia i metody pracy są niezbędne do utrzymania konkurencyjności na rynku.

Wdrożenie AI to początek drogi, a nie jej koniec. Rola szkoleń i rozwój kompetencji pracowników w erze AI.

Już 23 proc. specjalistów korzysta w swojej pracy ze sztucznej inteligencji – wynika z badań firmy Hays Poland („Raport płacowy”, 2024). Do zalet zastosowania sztucznej inteligencji w miejscu pracy firmy najczęściej zaliczają zwiększenie produktywności i wydajności pracy (57 proc.), a także możliwość generowania pomysłów i inspiracji (55 proc.). Niemal co czwarty pracodawca wskazał również ograniczenie ryzyka popełnienia błędów.

Wdrażanie AI w firmach to nie tylko kwestia technologii, ale przede wszystkim ludzi i rozwoju ich umiejętności. Dlatego kluczowe są inwestycje w podnoszenie kwalifikacji pracowników, aby mogli oni sprawnie posługiwać się nowymi narzędziami.  Tutaj nie tylko jest istotna techniczna obsługa narzędzia AI, ale też rozwijanie kompetencji miękkich niezbędnych do efektywnego działania 
z technologią.  O możliwościach rozwiązań AI i jak łatwo można nauczyć się podstawowych narzędzi, będzie można się dowiedzieć podczas spotkania online pt. „Wykorzystaj potencjał AI w codziennej pracy”. 

Podczas spotkania zostaną przedstawione zagadnienia dotyczące między innymi:

Poznaj ekspertkę spotkania 

Krystyna Jarek, założycielka Booster of Innovation, butiku strategicznego tworzącego światowej klasy modele wzrostu, innowacje oraz programy szkoleniowe. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w globalnych organizacjach, takich jak INGBank, SAB Miller i Deloitte. Ekspertka jest główną prowadzącą warsztatów „Sztuczna Inteligencja dla Liderów”, które współorganizuje z PFR. 

Jak dołączyć do spotkań?

Wszystkie spotkania odbędą się w formule online i są bezpłatne. Wystarczy dokonać wcześniejszej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy pod linkiem.

Informacja o organizatorze

Spotkanie jest organizowane w ramach zespołu Sieć Firm Przyszłości PFR. Program Sieć Firm Przyszłości PFR jest odpowiedzią na wyzwania przedsiębiorców w obszarach cyfryzacji, innowacji i transformacji energetycznej. Zespół stworzył ofertę dla dużych firm, które chcą rozwijać kompetencje swoich pracowników, aby lepiej identyfikować wyzwania, usprawnić procesy planowania i wdrażania zmian.

Więcej o Sieć Firm Przyszłości PFR tutaj
 

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Rok z Cyfrową Wyprawką dla Firm
Ruszyła rekrutacja do VII edycji Szkoły Pionierów PFR - międzynarodowego programu edukacyjnego dla wizjonerów technologicznych. Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości ponad 100 tys. zł!
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO