← Strona główna Grupy PFR

Mapa polskich rozwiązań z sektora cyberbezpieczeństwa

PFR S.A.
Mapa polskich rozwiązań z sektora cyberbezpieczeństwa

Bankowość elektroniczna czy automatyzacja procesów to tylko niektóre z udogodnień, jakie globalnie zyskaliśmy dzięki postępującej cyfryzacji. Oprócz korzyści, digitalizacja niesie za sobą także zagrożenia w postaci podatności na cyberataki. Do sieci przenieśliśmy nie tylko biznesy, ale także wiele aspektów życia prywatnego.

Zadbaj o bezpieczeństwo firmy w sieci 

Wyciek danych osobowych, utrata pieniędzy spowodowana wyłudzeniami czy zakłócenia w infrastrukturze spowodowane cyberatakami, to tylko niektóre z cyberzagrożeń. Według cyklicznego raportu VECTO pt. „Cyberbezpieczeństwo w polskich firmach 2023”, 70 % polskich firm potwierdza zanotowanie cyberincydentu - to wzrost o niemal 5 % w porównaniu z danymi sprzed roku. Ponad 80 % z nich odpowiedziało też, że zabezpieczanie danych informatycznych w firmie jest ważne.

Ostatnie lata znacząco zwiększyły skalę wyzwań w obszarze cyberbezpieczeństwa - najpierw pandemia, potem agresja Rosji na Ukrainę i wojna hybrydowa. Zapotrzebowanie na rozwiązania z zakresu cybersecurity wzrosło, zarówno ze strony administracji, biznesu, jak i indywidualnych użytkowników. 

Chcąc pokazać, jak wiele rozwiązań dla cyfrowego bezpieczeństwa tworzą polskie spółki technologiczne, Polski Fundusz Rozwoju przygotował „Mapa polskich rozwiązań AI z sektora cyberbezpieczeństwa”. Mapa składa się z rozwiązań, które zostały pogrupowane według kategorii:

  • Bezpieczeństwo,
  • Chmura i infrastruktura,
  • AML (Przeciwdziałanie praniu pieniędzy),
  • Tożsamości i dostęp,
  • Ochrona danych,
  • Edukacja. 

Zestawienie zostało przygotowane na podstawie analizy danych zastanych. Zestawienie nie jest zamkniętym zbiorem. Każda polska firma, która oferuje rozwiązania sztucznej inteligencji może dołączyć wypełniając formularz zgłoszeniowy. Po pomyślnej weryfikacji zgłoszenia zostanie ona dodana do zestawienia.

Zestawienie zostało przygotowane przez zespół Departamentu Rozwoju Innowacji PFR.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Przedłużenie okresu trwania postępowań kwalifikacyjnych na Członków Zarządu Spółki Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. trzeciej kadencji
Przedłużenie okresu trwania postępowań kwalifikacyjnych na Członków Zarządu Spółki Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. trzeciej kadencji
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO