← Strona główna Grupy PFR

CyberSec w praktyce – warsztaty dla firm

PFR S.A.
CyberSec w praktyce – warsztaty dla firm

W erze rozwijającej się technologii i postępującej cyfryzacji, dbałość o cyberbezpieczeństwo stało się nieodzownym elementem funkcjonowania każdej firmy. Wdrożenie skutecznych strategii bezpieczeństwa informatycznego staje się  strategicznym priorytetem.

Zaplanuj strategię cyberbezpieczeństwa

Według ostatniego raportu KPMG „Barometr cyberbezpieczeństwa 2023”, aż 58% firm w Polsce odnotowało przynajmniej jeden incydent polegający na naruszeniu bezpieczeństwa. Jednocześnie 12% badanych firm przyznało, że zanotowało 30 i więcej incydentów bezpieczeństwa, co świadczy o wzroście aktywności cyberprzestępców. Statystyki pokazują skalę wyzwania dla polskich przedsiębiorstw, z którym zmagają się, niezależnie od ich wielkości czy branży. Każda organizacja, niezależnie od swojego zasięgu, musi być odpowiednio przygotowana. 

Dlatego Polski Fundusz Rozwoju, oferuje warsztaty „CyberSec w praktyce”, których celem jest wprowadzenie w znajomość standardów cyberbezpieczeństwa za pomocą gry symulacyjnej. Gra ta pozwala w praktyce doświadczyć ataków cybernetycznych oraz przygotować strategię reagowania. 

Poznaj korzyści dla Ciebie i Twojej firmy:

  • Poznasz rodzaje zabezpieczeń i szacowane koszta wdrożenia,
  • Zyskasz wiedzę z zakresu zarządzania ryzykiem oraz reagowania na incydenty,
  • Zaprojektujesz scenariusze reagowania na incydenty oraz proces postępowania,
  • Przećwiczysz w praktyce dobieranie zabezpieczeń dla Twojej firmy.

Za stronę merytoryczną i prowadzenie warsztatów odpowiada firma ComCERT,  która jako jedyna w Polsce specjalizuje się w oferowaniu pomocy dla Administratorów IT/zespołów bezpieczeństwa w czasie i po ataku cyberprzestępczym. ComCERT opiera się na doświadczeniu i kompetencji ekspertów i menedżerów z wieloletnim doświadczeniem.

Jak dołączyć do warsztatów?

Na warsztaty można zgłaszać się indywidualnie. Program warsztatów oraz link do zapisu znajduje się na stronie szkolenia pod linkiem.

Masz pytania? Napisz: [email protected], postaramy się dobrać szkolenie do Twoich potrzeb.

Informacja o organizatorze

Warsztaty są organizowane w ramach zespołu Sieć Firm Przyszłości PFR. Program Sieć Firm Przyszłości PFR jest odpowiedzią na wyzwania przedsiębiorców w obszarach cyfryzacji, innowacji i transformacji energetycznej. Zespół stworzył ofertę dla dużych firm, które chcą rozwijać kompetencje swoich pracowników, aby lepiej identyfikować wyzwania, usprawnić procesy planowania i wdrażania zmian.

Więcej o Sieć Firm Przyszłości PFR TUTAJ.
 

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Partnerstwo Technologiczne PFR. Platforma cyfrowego rozwoju
Zaprojektuj Mapę Transformacji Cyfrowej – warsztaty dla firmy
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO