← Strona główna Grupy PFR

Aktualizacja o rozwiązania AI mapy „ESG w praktyce”

PFR S.A.
Aktualizacja o rozwiązania AI mapy „ESG w praktyce”

Raportowanie ESG staje się standardem w wielu organizacjach. Jest ona dla firm nie tylko przejawem ich odpowiedzialności za kwestie środowiskowe, społeczne czy ład korporacyjny, ale też narzędziem, które pozwala utrzymać przewagę konkurencyjną.

Technologia wsparciem dla zrównoważonego rozwoju

Obszarem zyskującym większe znaczenie są dane, jakie firmy powinny gromadzić na potrzeby różnych typów raportów ESG. Wyzwanie jest istotne, ponieważ dane związane z ESG są często rozproszone w organizacji, a dane zewnętrzne muszą być pozyskiwane i łączone z wewnętrznymi zbiorami danych. 
Jak technologia może wspierać w tym zakresie raportowanie ESG? Czy można z sukcesem wdrożyć nowe formy raportowania bez zmian technologicznych w firmie? Cyfrowe narzędzia pomagają w zbieraniu, analizowaniu i prezentowaniu danych, dzięki czemu firmy mogą efektywniej zarządzać swoimi działaniami zgodnie z zasadami ESG i dostarczać transparentne informacje swoim interesariuszom.

Wychodząc na przeciw tym potrzebom przedsiębiorców, zespół PFR przygotował specjalne zestawienie start-upów i narzędzi wspierających raportowanie ESG, które ma na celu ułatwienie dostosowania się firm do nowych standardów. Pierwsze takie zestawienie zostało przygotowane w marcu 2022 roku. Obecnie mapa została zaktualizowana o dodatkową kategorię wybranych narzędzi z obszaru sztucznej inteligencji. 

Firmy technologiczne zostały podzielone, zgodnie z kluczowymi obszarami raportowania, na czynniki środowiskowe, społeczną odpowiedzialność, ład korporacyjny oraz dodatkowo zestaw praktycznych narzędzi.

Zestawienie zostało przygotowane na podstawie analizy danych zastanych. Zestawienie nie jest zamkniętym zbiorem.

Oferujesz narzędzie lub technologię wspierającą firmy w raportowaniu wskaźników ESG? 

Każda polska firma, która oferuje rozwiązania z obszaru ESG, może dołączyć wypełniając formularz zgłoszeniowy. Po pomyślnej weryfikacji zgłoszenia zostanie ona dodana do zestawienia.
Zestawienie zostało przygotowane przez zespół Departamentu Rozwoju Innowacji PFR.  

Postaw pierwszy krok ku zielonej transformacji. Dodatkowe wsparcie dla firm 

Podjęcie odpowiednich kroków w kierunku zrównoważonych działań w wielu firmach, wiążę się z nowymi wyzwaniami w obszarze procesów, powołania odpowiedzialnych osób oraz wprowadzenia dodatkowych obowiązków. PFR rozumiejąc te potrzeby, przygotował wsparcie dla polskich przedsiębiorców w postaci bezpłatnej oferty edukacyjnej, która stanowi solidną podstawę do budowania świadomości w organizacji na temat zielonej transformacji.

W ofercie znajdują się takie kursy jak:

Kursy są bezpłatne i dostępne na platformie e-learningowej Strefa wiedzy PFR, na której wystarczy się zarejestrować.
 

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
InfoWeek Grupy PFR. Od strategii cyfrowej po źródła dofinansowania
Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa oraz Wiceprezesów Zarządu Spółki Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. trzeciej kadencji
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO