← Strona główna Grupy PFR
warsztaty

Zbuduj kompetencje w organizacji potrzebne do wyliczania śladu węglowego! - warsztaty z raportowania ESG

PFR S.A.
Zbuduj kompetencje w organizacji potrzebne do wyliczania śladu węglowego! - warsztaty z raportowania ESG

Obecnie równoważony rozwój staje się kwestią strategiczną dla wielu firm. Pojawiają się oczekiwania nie tylko związane z realizacją celów biznesowych, ale również pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko naturalne. Praktyki w zakresie czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (standardy ESG) stają się priorytetem w działaniu dla przedstawicieli kadry zarządzającej firm.

Raportowanie ESG w przyszłości zapewne dotknie każdą polską firmę. Będzie się to wiązało z nowymi wyzwaniami w obszarze procesów, powołania odpowiedzialnych osób czy też wprowadzenia dodatkowych obowiązków. Podjęcie działań w miarę szybko w tym zakresie, pozwoli przedsiębiorstwom przygotować się do raportowania oraz zastanowić się m.in. na jakiej podstawie wyliczyć ślad węglowy firmy, który jest integralną częścią raportu ESG.

Warsztaty „Obliczanie Śladu Węglowego” zostały przygotowane, by pomóc organizacjom w obszarze raportowania ESG, a dokładnie obliczania śladu węglowego, przedstawienia w raporcie ESG i pokazania jakie działania firma może podjąć, by go zminimalizować. Program powstał na bazie wiedzy ekspertów zajmujących się ESG z Krajowej Agencji Poszanowania Energią, którzy również poprowadzą serię warsztatów.

Dzięki udziałowi w warsztacie uczestnicy:

  • Zdobędą kompetencje jak stosować metodykę obliczania śladu węglowego,
  • Zbadają ślad węglowy swojej organizacji (w przypadku formy warsztatów dla zespołów z organizacji),
  • Pozyskają materiały i narzędzia do: zbierania danych, obliczania śladu węglowego, raportowania,
  • Poznają rozwiązania redukcyjne w organizacji oraz wpłyniecie na zrównoważony rozwój firmy.

Zainteresowani warsztatami mają do wyboru 3 formaty programu: warsztaty grupowe dla zespołów, warsztaty grupowe dla osób indywidualnych oraz personalizowane warsztaty odpowiadające na potrzeby firmy. 

Praktyczny program pozwoli poznać ślad węglowy organizacji lub zdobyć kompetencje potrzebne do własnych wyliczeń, dowiedzieć się jak go poprawnie raportować oraz skorzystać z dodatkowego doradztwa ekspertów. 

PFR również przygotował kurs on-line „Raportowanie ESG w praktyce”, który w ujęciu teoretycznym przekazuje podstawową wiedzę w zakresie ESG, przybliża standardy raportowania oraz wskazuje dobre praktyki polskich firm w tym obszarze. Program będzie dostępny na platformie kursowej pod linkiem.   Natomiast warsztaty są uzupełnieniem kursu i w jeszcze bardziej praktycznym wymiarze przedstawiają tematykę ESG. 

Pod linkiem znajdują się dodatkowe informacje oraz możliwość zapisu na warsztat.

W przypadku dodatkowych pytań, prośba o kontakt na e-mail [email protected]

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
O Krajowym Planie Odbudowy
Termin na złożenie oświadczenia w związku z nowelizacją ustawy o PPE
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO