← Strona główna Grupy PFR

Zbliża się kolejny termin przekazania informacji do PFR przez podmioty prowadzące PPE

PFR S.A.
news_ppe_20230105

Szanowni Państwo,

Zgodnie z obowiązującymi przepisami1 pracodawcy mają obowiązek przekazać do PFR oświadczenia o liczbie pracowników i uczestników Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE) zatrudnionych u danego pracodawcy na dzień 1 stycznia i na dzień 1 lipca w danym roku kalendarzowym.

Takie oświadczenie pracodawcy powinni przekazać elektronicznie albo w postaci papierowej 2 razy w roku: do dnia 31 stycznia i do dnia 31 lipca. 

W celu sprawnej realizacji tego obowiązku, PFR umożliwi przekazanie ww. danych w sposób elektroniczny, za pomocą specjalnego formularza. Od początku lipca br. PFR będzie kontaktował się bezpośrednio z przedsiębiorcami prowadzącymi PPE, informując o obowiązku przekazania danych oraz o sposobie tego przekazania. Instrukcja dotycząca przekazywania danych będzie przekazana bezpośrednio przedsiębiorcom, których dotyczy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z infolinią +48 22 703 43 63 (czynna od poniedziałku do piątku od 8.00 do 17.00, opłata zgodnie z cennikiem operatora). 

 

[1] Podstawa prawna: art. 23a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o pracowniczych programach emerytalnych (z późniejszymi zmianami).
 
PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Pomogliśmy ponad 130 firmom w planowaniu projektów B+R i wniosków dotacyjnych. Oferta warsztatowa PFR
Jakie branże wspieramy w ramach PFR Tech Hub?
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO