← Strona główna Grupy PFR

Sztuczna Inteligencja dla Liderów - warsztaty dla organizacji

PFR S.A.
Sztuczna Inteligencja dla Liderów - warsztaty dla organizacji

W biznesie liderzy mogą wykorzystywać sztuczną inteligencję na wiele różnych sposobów, aby usprawnić procesy biznesowe, podejmować lepsze decyzje i osiągać lepsze wyniki. Przy tym ważne jest odpowiednie zarządzanie danymi, transparentność procesów AI oraz dbałość o kwestie etyczne i prywatność danych.

Przywództwo w czasach AI

Pojawienie się generatywnej sztucznej inteligencji oraz jej gwałtowny rozwój ma bezprecedensowy wpływ na biznes. Według badania Deloitte (2024),  80 proc. liderów biznesowych uważa, że generatywna AI zmieni sposób działania ich organizacji w perspektywie 3 lat. Spośród nich co trzeci zarządzający zakłada, że transformacja ta nastąpi w perspektywie bieżącego roku. Analogicznie jak w przypadku innych nowych technologii, tak przy adopcji generatywnej sztucznej inteligencji większość firm koncentruje się początkowo na wykorzystaniu nowych narzędzi do osiągniecia poprawy efektywności i redukcji kosztów. Wraz z rozwojem nowej technologii i zmianami, jakie jej stosowanie przyniesie w organizacjach, konieczna będzie zmiana sposobu zarządzania talentami i budowania kompetencji– opinie, że nastąpi to w przeciągu 3 lat podziela ponad 70 proc. badanej kadry zarządzającej.
Jeśli jednak mówimy o głębszych transformacjach organizacji, potrzebne kompetencje wychodzą daleko poza analitykę danych czy IT, na różnych poziomach. 

PFR będąc blisko potrzeb przedsiębiorców, przygotował z ekspertami ds. technologii kompleksowe i skoncentrowane na potrzebach pracy w pojedynkę z firmą warsztaty „Sztuczna Inteligencja dla Liderów”. Ich celem jest przekazanie istotnych informacji, praktycznych porad oraz identyfikacja aktualnych wyzwań związanych z projektowaniem, rozwijaniem i wdrażaniem rozwiązań opartych na AI. Całość dostosowana jest specjalnie do potrzeb kadry kierowniczej w codziennej pracy.

Poznaj korzyści dla Ciebie i Twojej firmy

Szkolenie jest zaprojektowane w modułowej formule, aby kadra menadżerska otrzymała w syntetycznej formie najważniejsze informacje, które pozwolą jej zrozumieć tematy związane ze Sztuczną Inteligencją, zaplanować przyszłe działania oraz wyposażyć w kluczowe kompetencje.
Dlaczego warto wziąć udział? 

 • Zyskasz wiedzę w praktyce dostosowaną do branży Twojej organizacji: dotyczącą praktycznych zastosowań i możliwości technologii.
  Efekt: pozwoli to na lepsze zrozumienie potencjalnych korzyści oraz wyzwań, które mogą się pojawić podczas projektowania, rozwijania i wdrażania rozwiązań opartych na AI 
 • Zdobędziesz unikalną wiedzę i kompetencje w jednym miejscu.
  Efekt: rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wykorzystania  AI w codziennej pracy. 
 • Opiekę doświadczonych ekspertów z różnych branż.
  Efekt: zyskasz spojrzenie na problematykę AI z różnych perspektyw i zrozumiesz, jakie podejścia mogą być najbardziej efektywne w konkretnym kontekście biznesowym.

Poznaj ekspertów warsztatów. Praktycy z doświadczeniem 

 • Krystyna Jarek - założycielka Booster of Innovation, butiku strategicznego tworzącego światowej klasy modele wzrostu, innowacje oraz programy szkoleniowe. Krystyna ma ponad 20-letnie doświadczenie w globalnych organizacjach, takich jak INGBank, SAB Miller plc i Deloitte. Przez ostatnie dwa lata pełniła funkcję Chief Innovation Officer w Deloitte Central Europe.
 • Robert Izdebski - konsultant biznesowy z wieloletnim doświadczeniem w różnych branżach w firmie IBPM S.A. Obszary działalności: AI - praktyczne użycie AI w operacjach biznesowych; Biznes cyfrowy – obejmuje aktualne modele biznesowe wymagające wykorzystania nowych technologii, Digital Workplace – wirtualny ekosystem, który umożliwia pracownikowi realizować. Cyfrowy Biznes w dowolnym czasie, miejscu i urządzeniu. 
 • Janina Linger-Żeromska - specjalistka prawa własności intelektualnej i przemysłowej, mediów, ochrony prywatności oraz nowych technologii, w tym zagadnień związanych z blockchain i AI (sztuczną inteligencją).
 • Dr Jarosław Spychała -  Adiunkt w zakładzie Socjologii, kierownik specjalności «Zarządzanie Sztuczną Inteligencją» oraz «Sztuczna Inteligencja i transhumanizm» w Collegium Civitas w Warszawie.


Jak dołączyć do warsztatów?

Na warsztaty można zgłaszać się indywidualnie. Aktualne terminy na zapisy znajdują się również na stronie warsztatów.

Masz pytania? Napisz: [email protected], postaramy się dobrać szkolenie do Twoich potrzeb.

Informacja o organizatorze

Warsztaty są organizowane w ramach zespołu Sieć Firm Przyszłości PFR. Program Sieć Firm Przyszłości PFR jest odpowiedzią na wyzwania przedsiębiorców w obszarach cyfryzacji, innowacji i transformacji energetycznej. Zespół stworzył ofertę dla dużych firm, które chcą rozwijać kompetencje swoich pracowników, aby lepiej identyfikować wyzwania, usprawnić procesy planowania i wdrażania zmian.

Więcej o Sieć Firm Przyszłości PFR TUTAJ.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Ruszyła rekrutacja do VII edycji Szkoły Pionierów PFR - międzynarodowego programu edukacyjnego dla wizjonerów technologicznych. Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości ponad 100 tys. zł!
Rok z Cyfrową Wyprawką dla Firm. Digitalizacja polskich firm w dobie AI
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO