← Strona główna Grupy PFR

Polski Fundusz Rozwoju wspiera rozwój Cerrad

PFR S.A.
Polski Fundusz Rozwoju wspiera rozwój Cerrad

Polski Fundusz Rozwoju SA zawarł umowę pożyczki z polską spółką rodzinną Cerrad sp. z o.o. W wyniku transakcji PFR udzieli Spółce pożyczki w wysokości 87 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na sfinalizowanie inwestycji, w tym refinansowanie związanego z nimi zadłużenia, dot. instalacji kogeneracji i modernizacji linii produkcyjnej w Zakładzie nr 2, zlokalizowanych w Starachowicach oraz na sfinansowanie potrzeb płynnościowych Spółki, związanych z dalszym dynamicznym rozwojem sprzedaży.

Transakcja wpisuje się w misję Polskiego Funduszu Rozwoju, który wspiera dynamiczne polskie firmy z ambitnymi planami rozwojowymi. Cerrad posiada jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie oraz jest jednym z liderów branży pod względem efektywności produkcji, co w przyszłości powinno umożliwić Spółce nie tylko utrzymanie silnej pozycji na rynku krajowym ale również dalsze umacnianie pozycji na rynkach eksportowych. W kontekście obecnej sytuacji ekonomicznej oraz geopolitycznej wspomniana transakcja to również przykład zaangażowania PFR jako wiarygodnego, stabilnego i długoterminowego partnera właścicieli firm

- powiedział Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Cerrad jest jednym z wiodących producentów płytek ceramicznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), działającym na rynku od 1994 r. Sprzedaż eksportowa odpowiada za ok. 40% przychodów Spółki. Spółka zbudowała silną pozycję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz dynamicznie rozwija sprzedaż na rynki Europy Zachodniej. Cerrad posiada sześć zakładów produkcyjnych o mocach wytwórczych blisko 30 mln mkw. rocznie.

W ciągu ostatnich 10 lat zwiększyliśmy nasze moce produkcyjne jedenastokrotnie, przeznaczając na ten cel ok. 500 mln zł. Ciągłe inwestycje w park maszynowy, doskonalenie procesów produkcyjnych oraz silny zespół sprzedażowy umożliwiły nam zbudowanie wiodącej pozycji w regionie CEE. W ramach procesu pozyskania finansowania Polski Fundusz Rozwoju dał się poznać jako profesjonalny i stabilny partner na trudne czasy. Nasza wieloletnia strategia zakłada dalszą ekspansję zagraniczną oraz zarówno wzrost organiczny jak i przejęcia. Uważam, że wspomniana transakcja to tylko pierwszy krok w ramach przyszłej wieloletniej współpracy z PFR

– skomentował Paweł Chytła, Wiceprezes Zarządu Cerrad ds. Finansowych.

Polski Fundusz Rozwoju oferuje instrumenty wspierające rozwój firm, samorządów i osób prywatnych oraz inwestuje w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju. Poprzez fundusze PFR zapewnia finansowanie długoterminowe dla rentownych projektów, realizowanych w wybranych sektorach gospodarki, w tym m.in. produkcji przemysłowej, energetyki, węglowodorów, transportu, infrastruktury samorządowej, infrastruktury przemysłowej oraz infrastruktury telekomunikacyjnej.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Wspieramy firmy w obliczaniu emisji CO2 dla trzech zakresów – nowa, rozszerzona oferta warsztatów z raportowania ESG
Planowanie projektów B+R oraz wniosków dotacyjnych ze ścieżki SMART – oferta warsztatowa PFR
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO