← Strona główna Grupy PFR
supersnow

Polski Fundusz Rozwoju inwestuje w SUPERSNOW SA

PFR S.A.
SUPERSNOW_SA_PFR_news_20222811_a

Polski Fundusz Rozwoju SA zawarł umowę inwestycyjną ze spółką SUPERSNOW SA. W wyniku transakcji PFR obejmie 45% udziałów w kapitale zakładowym Spółki w formie podwyższenia kapitału, a środki pozyskane przez nią w ramach transakcji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój innowacyjnych produktów oraz kontynuację dynamicznej ekspansji na rynkach zagranicznych.

SUPERSNOW to kolejna po PKL inwestycja w obszarze rozwoju infrastruktury sportowej i turystycznej. To innowacyjna spółka posiadająca własną technologię oraz ambitne plany ekspansji zagranicznej, które będziemy wspierać w najbliższych latach

- powiedział Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju. 


SUPERSNOW SA jest jednym z trzech w Europie oraz pięciu na świecie wiodących producentów armatek śnieżnych oraz kompleksowych systemów naśnieżania, sprzedającym swoje produkty w ponad 20 krajach. W ciągu ostatnich kilku lat, w celu wzmocnienia rozwoju biznesu na rynkach eksportowych, Spółka utworzyła dwa podmioty zależne - SUPERSNOW GMBH (Roppen, Austria) posiadające nowoczesne centrum serwisowo-dystrybucyjne oraz SUPERSNOW SRL (Rumunia). Firma zatrudnia ponad 140 osób.

Mając na uwadze unikalne przewagi konkurencyjne naszych produktów, które przez ostatnie lata zyskiwały uznanie kolejnych ośrodków narciarskich w Europie, jestem przekonany, że dołączenie do struktury akcjonariatu tak renomowanego i silnego kapitałowo partnera jakim jest PFR rozpoczyna dla SUPERSNOW nowy etap rozwoju na światowych rynkach. Dobry produkt w połączeniu z silną bazą kapitałową, wsparty naszym wieloletnim doświadczeniem branżowym, pozwala patrzeć w przyszłość z dużym optymizmem

– skomentował Damian Piotr Dziubasik, akcjonariusz i Przewodniczący Rady Nadzorczej. 

SUPERSNOW to firma z ponad 20-letnią tradycją. Jej produkty wyróżniają się na tle konkurencji m.in. wysoką efektywnością energetyczną oraz jakością usług serwisowych, co umożliwia konsekwentną realizację założonej strategii rozwoju - zarówno umacniając pozycję w krajach CEE (m.in. Polska, Czechy, Słowacja), jak też rozwijając sprzedaż na kluczowych rynkach zagranicznych (m.in. kraje alpejskie). 

Więcej informacji na stronie www.supersnow.pl.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Naszymi priorytetami są: inwestycje infrastrukturalne, innowacje, rozwój przedsiębiorczości, eksport i ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw, wsparcie samorządów, realizacja programu Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz obsługa inwestycji zagranicznych. Zapewniamy skuteczną koordynację programów rozwojowych na bazie jednolitej strategii i zintegrowanych kanałów kontaktu z przedsiębiorcami, samorządami i klientami indywidualnymi. 

Poprzez fundusze PFR pełni rolę inwestora kapitałowego dostarczającego długoterminowego finansowania dla rentownych projektów, realizowanych w wybranych sektorach gospodarki, w tym m.in. energetyki, węglowodorów, transportu, infrastruktury samorządowej, infrastruktury przemysłowej oraz infrastruktury telekomunikacyjnej.

Więcej informacji na stronie www.pfr.pl
 

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Finał EIT Jumpstarter – dwa zespoły absolwentów Szkoły Pionierów PFR nagrodzone w Europejskim konkursie.
PFR zaprasza małe i średnie firmy do udziału w bezpłatnym Badaniu Dojrzałości Innowacyjnej
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO