← Strona główna Grupy PFR

Polacy na pierwszym miejscu w UE pod względem zgłoszeń do akceleratora NATO. Startuje też nowy polski program – IDA

PFR S.A.
news-diana-nato-mon

Poznaliśmy statystyki dotyczące rekrutacji do akceleratora DIANA NATO. Przy rekrutacji NATO i MON korzystało z pomocy Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. jako krajowego punktu rekrutacyjnego. Polscy innowatorzy zgłosili najwięcej aplikacji do programu spośród krajów Unii Europejskiej.

Akcelerator DIANA ma na celu stworzenie w ramach sojuszu NATO warunków zarówno do rozwoju przełomowych technologii, a także ich adaptacji do użytku w zakresie obronności i bezpieczeństwa. DIANA będzie wspierać innowatorów poprzez umożliwienie im szybkiego kontaktu z mentorami, siecią zaufanych inwestorów i specjalistami od przetargów oraz zamówień wojskowych. Z drugiej strony wesprze też kraje partnerskie w szybkim pozyskaniu najbardziej obiecujących rozwiązań innowatorów biorących udział w akceleratorze DIANA.

Polska z największą liczbą zgłoszeń w UE

7 czerwca PFR i MON podpisały umowę dotyczącą wspólnego promowania i informowania o akceleratorze. Zarejestrowane w Polsce podmioty zgłosiły najwięcej rozwiązań spośród kandydatów z państw UE, zajmując czwartą pozycję na świecie, za USA, Kanadą i Wielką Brytanią. 

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z USA - 215 aplikacji. Potem kolejno 211 z Kanady i 182 z Wielkiej Brytanii. Z Polski wypłynęło 77 zgłoszeń, a na kolejnych miejscach uplasowały się Turcja (75), Włochy (60), Norwegia (43), Niemcy (41), Finlandia (38), Holandia (37), Hiszpania (36) i Estonia (35). Pozostałe kraje Sojuszu zgłosiły poniżej 30 aplikacji. W sumie do pierwszej rundy akceleratora DIANA zgłoszono ponad 1200 podmiotów. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 7 października.

DIANA analizuje aplikacje, startuje IDA

Podczas, gdy NATO analizuje zgłoszenia do akceleratora, PFR wspólnie z MON oraz PGZ Stocznia Wojskowa i innymi partnerami, rozpoczynają polski program akceleracyjny IDA – Innovative Dual-Use Technology Accelerator. Program ten jest przeznaczony dla innowacyjnych podmiotów zarejestrowanych w Polsce, które chcą rozpocząć współpracę z sektorem zbrojeniowym. Już 21 września o godzinie 13:00 zapraszamy na pierwszy webinar, podczas którego uczestnicy dowiedzą się do kogo skierowany jest program, co mogą zyskać akcelerowane podmioty i jakie wyzwania na nie czekają. Zapraszamy do rejestracji pod poniższym linkiem.

Więcej informacji o programie IDA znajdziesz na stronie akceleratora.

 

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Kurs „Ślad węglowy organizacji” – nowy bezpłatny kurs online PFR
Konferencja Make Your Business Better „Spójrz na biznes z różnej perspektywy” - zaproszenie Lady Business Club
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO