← Strona główna Grupy PFR
Tarcza 250

Komisja Europejska zatwierdziła nowy instrument w ramach Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm

PFR S.A.
Komisja Europejska zatwierdziła nowy instrument w ramach Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm

17 czerwca 2021 r. Komisja Europejska wydała decyzję określającą warunki udzielania finansowania dla Dużych Przedsiębiorców, którzy odczuli negatywne skutki obostrzeń wprowadzanych w okresie listopad 2020 – kwiecień 2021, w związku z pandemią wirusa COVID-19. Celem nowego instrumentu jest częściowe zrekompensowanie Dużym Przedsiębiorcom szkód poniesionych w wyniku obostrzeń będących odpowiedzią na II i III falę pandemii COVID-19, poprzez częściowo umarzalne pożyczki preferencyjne. Negocjacje z Komisją Europejską prowadzone były od listopada 2020 r.

Tarcza Finansowa PFR dla Dużych Firm, o wartości 25 mld zł, została uchwalona przez polski rząd w kwietniu 2020 r., a jej warunki zostały zaktualizowane w marcu 2021 r. Nowy instrument uzupełnia pakiet wsparcia, który został zatwierdzony przez Komisję Europejską w maju i czerwcu 2020 r. Pożyczki preferencyjne, które potencjalnie będą przyznawane w oparciu o nową decyzję Komisji Europejskiej uwzględniają obostrzenia wprowadzane w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19 w miesiącach jesiennych i zimowych. Dodatkowo, Komisja Europejska wyraziła zgodę na obniżenie oprocentowania już udzielonych pożyczek oraz wydłużenie okresów spłaty.

Warunki decyzji Komisji Europejskiej są obecnie przedmiotem szczegółowej analizy przez Polski Fundusz Rozwoju.

Do tej pory PFR udzielił w ramach Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm, w ramach wszystkich dostępnych instrumentów, wsparcia w kwocie 3,4 mld zł dla ponad 100 firm.

 

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Polskie Koleje Linowe rozpoczęły budowę nowego ośrodka turystycznego i kolei widokowej nad zaporą w Solinie
Jak budujemy Start-upy? Przewodnik Szkoły Pionierów PFR
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO