← Strona główna Grupy PFR

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – nowy bezpłatny kurs online od PFR

PFR S.A.
Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – nowy bezpłatny kurs online od PFR

Unijne programy to szansa dla każdego polskiego przedsiębiorcy, który ma zamiar dalej rozwijać swoją działalność oraz wdrażać innowacyjne produkty lub usługi. Chcąc zwiększyć szanse na pozyskanie finansowania, warto już teraz poznać szczegóły programu oraz odpowiednio przygotować się do złożenia wniosków. Z myślą o tym powstał kurs online, który jest już dostępny na platformie kursy.pfr.pl.

Pierwszy krok w kierunku pozyskania dotacji

Z początkiem lutego 2023 roku ruszyły pierwsze konkursy z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (w skrócie FENG).  Dla przedsiębiorstw szczególnie interesująca wydaje się działanie 1.1 tzw. ścieżka SMART. Ma ona na celu wsparcie firm w pracach B+R, wdrożeniach innowacji, rozwoju infrastruktury B+R, internacjonalizacji, rozwoju kompetencji pracowników, cyfryzacji i zazieleniania działalności. Już teraz warto sprawdzić czy  konkursy w ścieżce SMART wpisują się w działanie firmy.

Chcąc w przystępny sposób przedstawić przedsiębiorcom założenia programu, stworzyliśmy bezpłatny kurs online pt. ,,Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki”,  który powstał we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Instytutem Podstawowych Problemów Techniki PAN.
Uczestnicy kursu poznają m.in.:

  • konstrukcję priorytetu i programu, 
  • zakres poszczególnych modułów, 
  • kto powinien skorzystać z programu,
  • oraz bezpłatne działania wspierające firmy w aplikowaniu o środki.

Bezpłatny kurs online jest już dostępny na platformie kursy.pfr.pl, gdzie wystarczy jednorazowa rejestracja, aby otrzymać dostęp do całej bazy materiałów  przygotowanych przez zespół PFR.

Kolejne kroki w kierunku FENG

Uczestnik kończy kurs z solidną bazą wiedzy, którą może rozbudowywać o praktyczne umiejętności.  Uzupełnieniem programu szkoleniowego online są dedykowane warsztaty komercyjne „Finansowanie projektu z FENG”, podczas których przy wsparciu ekspertów uczestnicy przygotują własny wniosek o dotację. Warsztaty odbywają się w niewielkich grupach i dają możliwość indywidualnych konsultacji.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
InfoWeek Grupy PFR: Przygotuj firmę na pozyskanie dotacji w ramach Ścieżki SMART
Zarządzaj śladem węglowym i zwiększaj przewagę firmy - warsztaty PFR i KAPE
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO