← Strona główna Grupy PFR

PFR S.A wspiera i pobudza do rozwoju młode, innowacyjne firmy oraz przyszłych przedsiębiorców.

Robi to poprzez realizację dedykowanych programów edukacyjnych, dzięki którym zarówno projekty na etapie pomysłu, jak i już działające firmy mogą znaleźć inicjatywę dostosowaną do swoich potrzeb. Działalność skierowana do innowatorów realizowana jest przez Departament Rozwoju Innowacji w trzech obszarach:
 

Edukacja

Rozwijanie kompetencji obecnych i przyszłych innowatorów oraz ich wiedzy na temat dostępnych programów inwestycyjnych i rozwojowych.
 

Sieciowanie

Łączenie pomysłów, kapitału i kompetencji, mające na celu wygenerowanie jak największej liczby wartościowych projektów.
 

Programy tematyczne

Horyzontalne programy tematyczne dla wybranych branż, w ramach których przedsiębiorcy mogą otrzymać kompleksowe usługi w zakresie edukacji i sieciowania

Wszystkie programy są dostępne na portalu startup.pfr.pl - który spełnia funkcję bazy wiedzy dla przedsiębiorców. 


Przejdź na startup.pfr.pl

 

Portal startup.pfr.pl – miejsce dla innowatora 

Portal to wspólne miejsce komunikacyjne dla innowatorów, start-upów oraz dojrzałych firm, które poszukują wsparcia w ramach programów Grupy PFR. Może pomagać w wyborze między wieloma dostępnymi programami dla projektów na każdym etapie rozwoju – od pomysłu przez rozwój po ekspansję zagraniczną. Na obecną ofertę składa się około 200 programów, do których zwykle można aplikować, zakładając konto użytkownika.

Celem platformy jest również informowanie jej użytkowników o nowych inicjatywach, w które mogą się włączyć np. młode, innowacyjne firmy, a także o zmianach związanych z ofertą programową Grupy czy innych aktualnościach.

Co więcej, przedstawiane są historie sukcesów start-upów, opisujące doświadczenia firm zdobyte dzięki włączeniu się w programy Grupy PFR. Dodatkowym komponentem portalu jest mapa ekosystemu, która ułatwia nawigację po publicznym ekosystemie innowacji funkcjonującym w Polsce. W sumie prezentowanych jest na niej ponad 160 różnych podmiotów, a dla każdego z nich został stworzony indywidualny opis działalności. 

Niezależnie więc od tego, czy firma poszukująca wsparcia jest w fazie pomysłu i chce zweryfikować jego rynkową przydatność, poszukuje inwestora lub innych źródeł finansowania lub rozważa ekspansję zagraniczną – odpowiedź na swoje potrzeby może znaleźć w programach Grupy GFR. 

Warunki RODO

Warunki RODO