← Strona główna Grupy PFR

Urządzenia medyczne – szansa polskiej branży MedTech na międzynarodowy sukces. 

Akcelerator branży urządzeń medycznych jest trzecim projektem wsparcia dla polskich przedsiębiorców organizowanym w ramach Akceleratora Branżowego. Za jego pośrednictwem chciano pomóc polskim producentom sprzętu medycznego w skutecznej ekspansji na rynki zagraniczne. Program był efektem współpracy Polskiego Funduszu Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz spółek z Grupy PFR.

Akceleratory branżowe są inicjatywami, które służą zdynamizowaniu obszarów, w których polskie przedsiębiorstwa mają szansę zaistnieć na międzynarodowych rynkach. Po sukcesie Akceleratorów Branży Meblarskiej i Modowej uruchomiliśmy kolejny – tym razem dedykowany polskim małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom produkującym urządzenia medyczne. Projekt adresowany jest do firm, które eksportują lub planują ekspansję na rynki zagraniczne.

Według analiz PAIH szacunkowa wartość rynku wyrobów medycznych w Polsce wynosi ok 2,9 mld dolarów. Branża ta odnotowuje stabilny wzrost w każdym segmencie. Są na nim obecni praktycznie wszyscy liczący się dostawcy europejscy sprzętu medycznego. Akcelerator daje szansę polskim producentom na jeszcze lepsze wyniki. 

Program Akceleratora obejmuje trzy strefy działań:

  1. Strefa Rozwiązań (17-18.06.2019 r.) – dwudniowe spotkanie warsztatowe, na którym zaprezentowane zostaną narzędzia wsparcia eksportu oferowane przez Grupę PFR oraz podmioty współpracujące z Akceleratorem.
  2. Strefa Dialogu (19.06-31.07.2019 r.) – kreowanie nowych rozwiązań dla eksportu. Jest to dialog firm z administracją publiczną i ekspertami, mający na celu wypracowanie rozwiązań wspomagających  rozwój całego sektora. 
  3. Strefa B2B (19.06-31.07.2019 r.) – spotkanie B2B firm z instytucjami z Grupy PFR, mające na celu dobór narzędzi wsparcia eksportu do potrzeb danej firmy.

Strefa Rozwiązań – materiały do pobrania z części warsztatowej:

Dzień I warsztatów (17.06.2019 r.):

Dzień II warsztatów (18.06.2019 r.):

 

Warunki RODO

Warunki RODO