← Strona główna Grupy PFR

Rusza rekrutacja do Akceleratora Innowacji i Ekspansji dla sektora rolno-spożywczego

PFR
Rusza rekrutacja do Akceleratora Innowacji i Ekspansji dla sektora rolno-spożywczego

Ruszył nabór do Akceleratora Innowacji i Ekspansji dla sektora rolno-spożywczego. Projekt skierowany jest do małych, średnich i dużych firm, które chcą rozwijać swoją działalność, są zainteresowane rozpoczęciem lub wzmocnieniem obecności na rynkach zagranicznych bądź rozważają wdrożenie innowacyjnych rozwiązań.

Celem projektu jest:

  • dynamizacja ekspansji zagranicznej firm;
  • wzbogacenie ich wiedzy o funduszach inwestycyjnych dostępnych w ramach Grupy PFR;
  • oraz wsparcie we wdrażaniu innowacji.

Projekt dedykowany jest firmom z dominującym udziałem polskiego kapitału, które prowadzą działalność na terenie RP, eksportują swoje produkty lub są zainteresowane wejściem na rynki zagraniczne bądź planują wdrożenie innowacji.

Projekt potrwa trzy miesiące i będzie składał się z trzech etapów:

  1. Strefa Rozwiązań – dwudniowe spotkanie warsztatowe, którego celem będzie przekazanie przedsiębiorcom wiedzy o funduszach inwestycyjnych oraz narzędziach służących rozwojowi eksportu i wdrażaniu innowacji, oferowanych przez Grupę PFR oraz podmioty współpracujące z Akceleratorem (PFR S.A., MR, BGK, PAIH, PARP, KUKE, KUKE Finance, PFR TFI, ARP). Warsztaty odbędą się w dniach 19-20 lutego.
  2. Strefa Dialogu – dyskusja z przedstawicielami administracji publicznej oraz ekspertami, podczas której zidentyfikowane zostaną bariery rozwoju w branży. Celem Strefy Dialogu będzie zainicjowanie działań prowadzących do ułatwienia przedsiębiorstwom działalności na rynkach zagranicznych oraz wdrażania innowacji. Jednodniowe spotkanie Strefy Dialogu odbędzie się w marcu.
  3. Strefa B2B – spotkania B2B z przedstawicielami instytucji z Grupy PFR, mające na celu zdefiniowanie indywidualnych potrzeb firmy oraz ich weryfikację pod kątem dostępnych instrumentów. Spotkania indywidualne organizowane będą w marcu i kwietniu.

Nabór do programu potrwa do 10 lutego 2020 r.

Firmy zainteresowane udziałem prosimy o zgłaszanie się przez formularz pod podanym linkiem.

Branża rolno-spożywcza w Polsce to kilkanaście tysięcy firm o łącznej wartości około 200 miliardów złotych. Polska jest ósmym rynkiem sektora rolno-spożywczego w Europie a jedna trzecia produkcji spożywczej w Polsce trafia na rynki zagraniczne. Wartość polskiego eksportu specjalności żywnościowych w 2018 r. wyniosła prawie 22 mld euro.

Akcelerator Innowacji i Ekspansji to wspólne przedsięwzięcie Departamentu Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju, Ministerstwa Rozwoju oraz Grupy PFR, którego celem jest zdynamizowanie eksportu oraz wsparcie innowacji w branżach strategicznych wskazanych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

PFR
Poprzedni Poprzedni
14 polskich rozwiązań technologicznych z szansą na międzynarodowy sukces i zainteresowanie funduszy VC
Fundusz Inwestycji Samorządowych PFR inwestuje w Tarnobrzeskie Wodociągi
Następny Następny

Zainteresują Cię również

PFR przekazał pierwsze dopłaty roczne dla uczestników PPK

PFR

25 marca 2020

Nowe wsparcie PFR dla Zielonego Zwrotu TAURONA

PFR

24 marca 2020

Propozycja zmiany terminów drugiego etapu wdrażania PPK

Warunki RODO

Warunki RODO