← Strona główna Grupy PFR

Rusza rekrutacja do Akceleratora Innowacji i Ekspansji dla sektora rolno-spożywczego

PFR S.A.
Rusza rekrutacja do Akceleratora Innowacji i Ekspansji dla sektora rolno-spożywczego

Ruszył nabór do Akceleratora Innowacji i Ekspansji dla sektora rolno-spożywczego. Projekt skierowany jest do małych, średnich i dużych firm, które chcą rozwijać swoją działalność, są zainteresowane rozpoczęciem lub wzmocnieniem obecności na rynkach zagranicznych bądź rozważają wdrożenie innowacyjnych rozwiązań.

Celem projektu jest:

  • dynamizacja ekspansji zagranicznej firm;
  • wzbogacenie ich wiedzy o funduszach inwestycyjnych dostępnych w ramach Grupy PFR;
  • oraz wsparcie we wdrażaniu innowacji.

Projekt dedykowany jest firmom z dominującym udziałem polskiego kapitału, które prowadzą działalność na terenie RP, eksportują swoje produkty lub są zainteresowane wejściem na rynki zagraniczne bądź planują wdrożenie innowacji.

Projekt potrwa trzy miesiące i będzie składał się z trzech etapów:

  1. Strefa Rozwiązań – dwudniowe spotkanie warsztatowe, którego celem będzie przekazanie przedsiębiorcom wiedzy o funduszach inwestycyjnych oraz narzędziach służących rozwojowi eksportu i wdrażaniu innowacji, oferowanych przez Grupę PFR oraz podmioty współpracujące z Akceleratorem (PFR S.A., MR, BGK, PAIH, PARP, KUKE, KUKE Finance, PFR TFI, ARP). Warsztaty odbędą się w dniach 19-20 lutego.
  2. Strefa Dialogu – dyskusja z przedstawicielami administracji publicznej oraz ekspertami, podczas której zidentyfikowane zostaną bariery rozwoju w branży. Celem Strefy Dialogu będzie zainicjowanie działań prowadzących do ułatwienia przedsiębiorstwom działalności na rynkach zagranicznych oraz wdrażania innowacji. Jednodniowe spotkanie Strefy Dialogu odbędzie się w marcu.
  3. Strefa B2B – spotkania B2B z przedstawicielami instytucji z Grupy PFR, mające na celu zdefiniowanie indywidualnych potrzeb firmy oraz ich weryfikację pod kątem dostępnych instrumentów. Spotkania indywidualne organizowane będą w marcu i kwietniu.

Nabór do programu potrwa do 10 lutego 2020 r.

Firmy zainteresowane udziałem prosimy o zgłaszanie się przez formularz pod podanym linkiem.

Branża rolno-spożywcza w Polsce to kilkanaście tysięcy firm o łącznej wartości około 200 miliardów złotych. Polska jest ósmym rynkiem sektora rolno-spożywczego w Europie a jedna trzecia produkcji spożywczej w Polsce trafia na rynki zagraniczne. Wartość polskiego eksportu specjalności żywnościowych w 2018 r. wyniosła prawie 22 mld euro.

Akcelerator Innowacji i Ekspansji to wspólne przedsięwzięcie Departamentu Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju, Ministerstwa Rozwoju oraz Grupy PFR, którego celem jest zdynamizowanie eksportu oraz wsparcie innowacji w branżach strategicznych wskazanych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
14 polskich rozwiązań technologicznych z szansą na międzynarodowy sukces i zainteresowanie funduszy VC
Fundusz Inwestycji Samorządowych PFR inwestuje w Tarnobrzeskie Wodociągi
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO