← Strona główna Grupy PFR

Obierz strategiczny kierunek na przyszłość – kursy online dla firm

PFR S.A.
Grafika do aktualności - buduj kompetencje w firmie wspólnie z PFR.

Polski Fundusz Rozwoju oprócz badania poziomu innowacyjności polskich przedsiębiorstw postawił również na inwestycje w kapitał ludzki. W celu wsparcia kadry menadżerskiej oraz jej pracowników w procesach transformacji, powstała platforma bezpłatnych kursów on-line kursy.pfr.pl. Dostępne na niej kursy stworzone są przez ekspertów i dostarczają praktycznej wiedzy z zakresu innowacji, cyfryzacji czy transformacji energetycznej. Całość jest bezpłatna, a użytkownik ma nielimitowany dostęp do materiałów. Każdy kurs daje możliwość uzyskania certyfikatu.

Jak wykorzystać design thinking do realizacji celów biznesowych

Metodyka design thinking często niesłusznie jest kojarzona wyłącznie z niepraktycznymi wizualizacjami i kolorowymi karteczkami. W wielu firmach (jak np. iTaxi czy Play) metodyka ta stanowi ważną część procesów kreatywnych stosowanych do tworzenia nowych lub ulepszania istniejących procesów. 

Kurs on-line „Projektanci Design Thinking” pokazuje, jak projektować w oparciu o realne potrzeby klienta i w jaki sposób pozwala to zwiększać zaangażowanie zespołów wewnątrz organizacji. Eksperci kursu z PFR, krok po kroku przeprowadzają  uczestników  przez kolejne etapy kreatywnego procesu, dzieląc się dobrymi praktykami i udostępniając materiały do samodzielnego przeprowadzenia sprintu. Po zakończeniu kursu uczestnicy wiedzą, jak przeprowadzić pierwszy kreatywny sprint w swojej firmie i otrzymują gotowe materiały wspierajcie proces. 

Link do rejestracji na kurs znajduję się pod linkiem.
 
Dla organizacji, które zespołowo chcą pogłębić wiedzę, PFR przygotował komercyjne  warsztaty „Projektanci Design Thinking”. Firma może na nie zgłosić zespoły do 3 osób poprzez stronę. Podczas warsztatów organizacje we współpracy z moderatorem mają możliwość praktycznego zastosowania wiedzy, którą zdobyli podczas kursu online poprzez m.in.: wypracowanie koncepcji rozwiązań gotowych do dalszych prac, konsultacji i wdrożenia.  

Przygotuj swoją organizację do standardów ESG 

Obowiązek raportowania ESG wcześniej lub później dotknie każdą polską firmę. Na ten moment proces ten może wydawać się złożony ze względu na brak legislacji, ustandaryzowanych wzorców oraz braku taksonomii. 

PFR zdając sobie sprawę, że raportowanie ESG będzie wymagało od firm szeregu działań przygotowujących do sporządzenia raportu niefinansowego, stworzył kurs on-line „Raportowanie ESG w praktyce”. Jego celem jest budowanie świadomości o nowym obowiązku i zmotywowanie do rozpoczęcia przygotowań wewnątrz firm. Partnerami merytorycznymi kursu jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowa Agencją Poszanowania Energii oraz pionierzy raportowania niefinansowego wyróżniani licznymi narodami tj. Allegro, CIECH czy BNP Paribas. Uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak przygotować się do pomiaru i obliczania śladu węglowego wytwarzanego w organizacji i jakie są narzędzia i rozwiązania cyfrowe wspierające proces raportowania ESG. 

Link do rejestracji na kurs znajduję się pod linkiem.

Kurs online jest wstępem do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. Zespół PFR i Krajowa Agencja Poszanowania Energii przygotowali program komercyjnych warsztatów dedykowanych firmom, które cenią sobie indywidualne wsparcie eksperta. Warsztaty „Obliczanie Śladu Węglowego organizacji” są prowadzone na danych zużycia energii w przedsiębiorstwie, a uczestnicy kończą warsztat z konkretnym wynikiem dla swojej organizacji. W związku z tym, że raportowanie ESG, dotyczyć będzie całej firmy, na warsztaty zapraszane są zespoły do 5 osób. Zgłoszenia na wybrane terminy można wysyłać poprzez formularz.

W drodze do firmy przyszłości

Innowacje, cyfryzacja i transformacja energetyczna to kluczowe obszary rozwoju każdego przedsiębiorstwa, bez których wkrótce trudno będzie mówić o budowaniu przewagi konkurencyjnej.

Tematy kursu online „Przedsiębiorstwo Gotowe na Przyszłość” odpowiadają na wyzwania, z którymi przyjdzie się mierzyć każdej firmie. Budowa zespołu ds. innowacji, migracja aplikacji do chmury obliczeniowej, zarządzanie zużyciem energii w przedsiębiorstwie – to tylko niektóre z nich. 

Uczestnicy otrzymają wiedzę o najnowszych trendach i kierunkach rozwoju w gospodarce oraz praktyczne wskazówki, które w przyszłości mogą uchronić przedsiębiorstwo przed potencjalnymi kryzysami. Co więcej, kurs może być wykorzystany wewnątrz firmy jako narzędzie do rozwoju pracowników i potwierdzony certyfikatem.

Bezpłatnej rejestracji na kurs można dokonać pod linkiem.

Obecnie na platformie www.kursy.pfr.pl jest zarejestrowanych około 2000  użytkowników, a tematyka jest skierowana głównie do sektora MŚP, dużych firm, ale również do tych zainteresowanych obszarem innowacji, cyfryzacji i transformacji energetycznej. W ramach Sieci Firm Przyszłości PFR są już planowane kursy z zakresu m.in.: badań i rozwoju oraz różnych form finansowania działalności dla firm. 

Artykuł powstał w ramach programu „Sieć Firm Przyszłości PFR”. Więcej informacji o wsparciu PFR dla dużych firm znajduje się na stronie.

PFR S.A.
Poprzedni artykuł
Obowiązek przekazania do PFR informacji przez podmioty prowadzące PPE
Ośrodek turystyczny PKL w Solinie otwarty!
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO